«DGP»: Польща для Зеленського не була навіть 10-ю темою
Володимир Зеленський під час пресконференції для окремих ЗМІ за підсумками року свого президентства PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO

«DGP»: Польща для Зеленського не була навіть 10-ю темою

На думку Збіґнєва Парафіяновича, за рік президентства Зеленського бойові настрої на лінії Варшава-Київ заспокоїлися і це можна вважати поміркованим успіхом. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

«Мало хто сподівався на зміни у польсько-українських взаєминах, коли рівно рік тому Володимир Зеленський обійняв владу в Україну. А зрештою вступ президента в реальну міжнародну політику був вкрай невдалим. І це не його вина», – пише у публікації під назвою «Польща для Зеленського не була навіть 10-ю темою» Збіґнєв Парафіянович на шпальтах «Dziennik Gazeta Prawna».

Автор, серед іншого, нагадує, що перший серйозний закордонний візит Зеленського, що перетворився на низку спекуляцій на тему того, скільки Україна втратить на скандалі довкола пошуків гачків на сина Джо Байдена, ексвіцепрезидента США та опонента Трампа у боротьбі за Білий дім. У вересні минулого року Варшава мала бути місцем, де Зеленський зустрінеться з президентом США, а Польща при нагоді довідається, ким є колишній актор та нова постать у політиці над Дніпром, – пише автор. Але замість того, до останньої миті не було відомо, чи Трамп приїде до польської столиці, а якщо ні, то чи скасує візит через Зеленського і чи зустрінеться з ним принаймні віцепрезидент Пенс.

Після вибуху афери важко було очікувати будь-чого у відносинах з Польщею, – продовжує журналіст. У контексті проблем зі США та безпрецедентного оприлюднення без згоди України записів розмови Зеленський-Трамп, Варшава не була навіть десятою темою у порядку денному Києва, – пише він.

А втім, також Польща не очікувала та не пропонувала багато. Задовго до Зеленського, ще за Петра Порошенка, Анджей Дуда дав чітко зрозуміти, що повернення до ритуальної підтримки Києва завжди і всюди, немає.  Після вступу на посаду президента поїздка до Києва Дуди була його 12 закордонним візитом. Після року президентства Зеленського на лінії Варшава-Київ бойові настрої заспокоїлися. І, на думку, Парафіяновича, це можна вважати поміркованим успіхом.  

Автор вважає, що позитивною для Варшави, хоча незалежно від неї, була зміна на посаді голови Інституту національної пам’яті. Парафіянович зауважує, що Зеленський не звільнив «проблемного» для Варшави В’ятровича тому, що хотів зробити жест у напрямку Польщі, а тому, що той йшов на парламентські вибори у списку «Європейської солідарності». Парафіянович згадує теж конфлікт довкола заборони в’їзду до країн Шенгенської зони Святославу Шереметі.

«Якщо вони обоє були тим питанням, то можна говорити про певний поступ у польсько-українських відносинах. Але це насправді сталося без участі Варшави та без компромісів з боку Зеленського, хоча й це добре», – підсумовує Збіґнєв Парафіянович на шпальтах «Dziennik Gazeta Prawna».

Т.А.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.