Дмитро Кулеба і Мевлют Чавушоглу обговорили підготовку до саміту Кримської платформи

Дмитро Кулеба і Мевлют Чавушоглу обговорили підготовку до саміту Кримської платформи

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з міністром закордонних справ Турецької Республіки Мевлютом Чавушоглу. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на МЗС України.

Дмитро Кулеба висловив вдячність турецькій стороні за тверду позицію невизнання спроб Російської Федерації легітимізувати тимчасову окупацію Криму, а також за рішучу підтримку Туреччиною української ініціативи Кримської платформи. 

“Україна вдячна Туреччині за принциповість у питанні Криму. Київ і Анкара єдині у розумінні, що Крим – це Україна. Був, є і буде. Спроби легітимізувати тимчасову російську окупацію півострова приречені на провал”, – підкреслив Дмитро Кулеба.

Мевлют Чавушоглу підтвердив безумовну підтримку Туреччиною територіальної цілісності та суверенітету України в її міжнародно визнаних кордонах, запевнив у готовності турецької сторони взяти участь у саміті Кримської платформи 23 серпня цього року та її подальшій роботі.

Турецький міністр наголосив, що підтримка територіальної цілісності України і невизнання незаконної анексії Криму Росією є не лише давньою і послідовною політикою Анкари, але і справою принципу для Туреччини.

Сторони обговорили хід виконання домовленостей глав держав на Дев’ятому засіданні Стратегічної ради високого рівня України і Туреччини 10 квітня у Стамбулі.

Окремою темою розмови стала підготовка до Дипломатичного форуму в Анталії у червні та Міжнародної конференції з питань реформ в Україні, яка відбудеться 7-8 липня у Вільнюсі.

Глави української та турецької дипломатії приділили особливу увагу безпековій ситуації на Близькому Сході. Український міністр відзначив важливий внесок дипломатичних зусиль Анкари у припинення ескалації ізраїльсько-палестинського конфлікту.

Дипломати підкреслили необхідність подальших консолідованих зусиль міжнародного співтовариства з метою недопущення кровопролиття і забезпечення сталого врегулювання конфлікту на Близькому Сході.