Ексвласник Радіо «Ера» Андрій Деркач - агент Путіна
Андрій Деркач у Верховній Раді України (2013 рік) ВАДИМ ЧУПРИНА / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)

Ексвласник Радіо «Ера» Андрій Деркач – агент Путіна

Деркач підтримує тісні зв’язки з російськими спецслужбами та вже понад 10 років служить активним російським агентом, використовуючи маніпуляції та обман для спроби вплинути на вибори в США та деінде у світі, – говориться у заяві Посольства США в Україні. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Посольство Сполучених Штатів Америки в Україні повідомило, що санкції, введені проти українського нардепа та колишнього власника Радіо «Ера» Андрія Деркача, можуть позначитися на близьких до нього особах та бізнесах.

Про це повідомляє «Українська правда» із посиланням на речника американського посольства Деніела Лангенкемпа.

«10 вересня Сполучені Штати запровадили санкції проти Андрія Деркача та інших російських агентів за спробу вплинути на виборчий процес у США. Деркач підтримує тісні зв’язки з російськими спецслужбами та вже понад 10 років служить активним російським агентом, використовуючи маніпуляції та обман для спроби вплинути на вибори в США та деінде у світі», – говориться у заяві Посольства США в Україні.

Американські дипломати також пояснюють приватним компаніям і особам значенням цих санкцій.

«Іноді ми отримуємо запитання: „Якщо я часто веду бізнес із кимось, до кого застосовано санкції, чи слід мені непокоїтись?” Відповідь: „Так”. Особи, які надають матеріальну підтримку підсанкційним особам та/або організаціям, можуть самі стати об’єктом санкцій.

Крім того, відповідь на запитання: „Чи можуть санкції проти фізичної особи вплинути на бізнес, яким він або вона володіє?”, — теж буде „так”. Юридичні особи, що належать заблокованій персоні, також можуть вважатися заблокованими.

Майно та частки у власності такого суб’єкта господарювання блокуються незалежно від того, чи перелічено саме цю юрособу в додатку до Виконавчого розпорядження або іншим чином внесено до Списку спеціально призначених громадян та заблокованих осіб», – наголошено у заяві.

Лангенкемп наголосив, що США «залишатимуться пильними у своїх зусиллях підтримувати цілісність нашої демократії, та продовжуватимуть використовувати всі наявні у нас інструменти для протидії діяльності, подібній до або пов’язаній із діяльністю Андрія Деркача чи інших підсанкційних осіб».

ua.usembassy.gov, pravda.com.ua/Т.А.