ФСБ знову отруює
Осідок ФСБ на Лубянці в москві (ілюстраційне фото)A.Savin (WikiCommons), CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

ФСБ знову отруює

За даними американської розвідки, російські спецслужби атакували лауреата Нобелівської премії і головного редактора «Новой газєти» Дмітрія Муратова хімікатами. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

За хімічною атакою на незалежного російського журналіста Дмитра Муратова стоять російські спецслужби, повідомляє американська розвідка. 7 квітня на лауреата Нобелівської премії миру напали в поїзді і він отримав опіки очей.

На головного редактора «Новой газєти» напали в поїзді Москва-Самара. Хтось налив йому в купе червону фарбу з ацетоном. Газета на чолі з Муратовим призупинила свою діяльність під тиском влади в кремлі 28 березня, а 7 квітня на журналіста здійснили напад.

 «У купе залили фарбу з ацетоном. У мене печуть очі. Поїзд Москва-Самара. Масляний запах по всьому вагону. Відправлення поїзда затримано вже на 30 хвилин» – написав Муратов тоді в Telegram.

Він додав, що нападник вигукнув: «Муратов, це за наших хлопців!».

Раніше журналісти Washington Post повідомляли, що за нападом можуть стояти російські служби безпеки. Тепер документація американської розвідки у справі оприлюднена, і агенти підтвердили, що, за їхніми висновками, за нього несуть відповідальність люди путіна, пише New York Times.

28 березня газета Муратова була змушена припинити свою діяльність після попередження Роскомнагляду про «порушення російського законодавства». Йдеться про інформування про вторгнення росії в Україну, яке не збігалося з пропагандистською лінією Кремля.

Дмитро Муратов був удостоєний Нобелівської премії миру в грудні 2021 року за незалежну діяльність у росії.

niezalezna.pl, New York Times/Т.А.