Генсек НАТО запевнив президента Зеленського у твердій підтримці суверенітету України

Генсек НАТО запевнив президента Зеленського у твердій підтримці суверенітету України

НАТО рішуче підтримує суверенітет і територіальну цілісність України, – запевнив у вівторок генеральний секретар альянсу Єнс Столтенберґ у телефонній розмові з президентом України Володимиром Зеленським. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

«Я зателефонував президенту Зеленському, щоб висловити свою серйозну стурбованість російськими військовими діями в Україні та навколо неї та продовженням порушень режиму припинення вогню. НАТО твердо підтримує суверенітет та територіальну цілісність України. Ми продовжуємо підтримувати наше тісне партнерство», – заявив Столтенберґ у Twitter у вівторок.

На сході України, де режим припинення вогню набув чинності в липні минулого року, ситуація загострюється від початку року. У перші місяці 2021 року там було вбито 20 українських солдатів.

Тиждень тому під час позачергової сесії Верховної Ради України керівник Генерального штабу Руслан Хомчак заявив, що Росія збільшує кількість своїх військ на кордоні з Україною.

У відповідь речник Кремля Дмітрій Пєсков заявив, що російські військові рухи не повинні заважати іншим країнам і що Росія розгортає свої сили на власний розсуд. «Російська Федерація вживає необхідних заходів для гарантування безпеки своїх кордонів», – сказав представник Кремля.

Бої між українськими силами та російськими бойовиками на сході України, які тривають з 2014 року, забрали життя понад 13 тис. людей.

РАР/Л.І.