Голова МЗС України про допомогу ФРН: «Сигнали з Німеччини розчаровують»
Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок (зліва) та міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба (праворуч) виступають на пресконференції під час зустрічі в Києві EPA/UKRAINIAN FOREIGN MINISTRY PRESS SERVICE HANDOUT

Голова МЗС України про допомогу ФРН: «Сигнали з Німеччини розчаровують»

«Сигнали з Німеччини розчаровують, в той час як Україні зараз потрібні “Леопарди” та “Мардери”, щоб звільняти людей і рятувати їх від геноциду», — написав Кулеба у твіттері. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Україна потребує німецьких танків і бойових машин, щоб врятувати своїх громадян від геноциду, а з Німеччини надходять невтішні сигнали, — написав у вівторок, 13 вересня, у Tтвіттері голова українського Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба.

«Сигнали з Німеччини розчаровують, в той час як Україні зараз потрібні “Леопарди” та “Мардери”, щоб звільняти людей і рятувати їх від геноциду», — зазначив очільник МЗС.

«Жодного раціонального аргументу, чому цю зброю не можна надати, лише абстрактні страхи та виправдання. Чого боїться Берлін, а Київ — ні?» — додав український міністр.

Британська газета Guardian вважає це жорсткими словами на адресу Німеччини та її небажання швидше передати Україні танки та важке озброєння.

Коли в лютому Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, канцлер Німеччини Олаф Шольц оголосив про історичне збільшення витрат на оборону та експорт зброї. Він повідомив, між іншим, про відправку протитанкових ракет для захисту України від російського агресора. Однак через пів року значна частина цього озброєння, передача якого була анонсована Берліном, так і не прибула в Україну, — підкреслює Guardian.

PAP/Д.Ю.