Корупційні ініціативи КМУ у сфері нерухомості

Корупційні ініціативи КМУ у сфері нерухомості

Асоціація фахівців з нерухомості (рієлторів) України намагається зупинити корупційні ініціативи Кабінету Міністрів України. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на АФНУ.

Асоціація фахівців з нерухомості (рієлторів) України підготувала та направила до Національного антикорупційного бюро України заяву про попередження створення корупційної схеми в сфері регулювання рієлторської діяльності.

Як стало відомо Асоціації, до Кабінету міністрів України був поданий проєкт закону «Про ріелторську діяльність та створення Бюро контролю ріелторської діяльності України» та дорученням Прем’єр міністра була дана вказівка розглянути цей проєкт.

В процесі опрацювання та вивчення отриманого документа були виявленні ініціативи по суттєвому порушенні прав та інтересів громадян, інтересів учасників ринку нерухомості, а також намагання створення та узаконення явної корупційної схеми на рину надання рієлторських послуг. 

Необхідно звернути увагу на декілька «цікавих» пропозицій та ініціатив.
1. Створення єдиної монопольної організації, яка має регулювати ринок рієлторських послуг, під назвою бюро контролю ріелторської діяльності України. 
2. Оплата рієлторами 15% відсотків від суми свого доходу на користь вищезгаданого бюро.
3. Встановлення законом максимальної суми комісії за надання рієлторських послуг в розмірі 4%.
4. Отримання (придбання) рієлторами від бюро протоколів (з розрахунку 50 протоколів на рік) на надання послуг з фіксацією операції в такому протоколі. Тобто протокол це по суті документ звітності та без оформлення протоколу договір про надання послуг може бути визнаний недійсний.
5. Введення інституту так званих «смотрящих» по регіонам. Згідно з проєктом, правління бюро складається з «директора та 24 заступників, кожен з яких відповідає за свою окрему область України».   
6. Заборона громадянам самостійно розпоряджатись своєю власністю, а нотаріусам посвідчувати угоди без участі рієлтора з наслідками анулювання свідоцтва про здійснення нотаріальної діяльності у разі невиконання таких вимог.

І це тільки основні антиконституційні, антиринкові та протизаконні пропозиції.  

Асоціація весь час активно відстоювала інтереси споживачів рієлторських послуг, учасників ринку та буде продовжувати здійснювати свою діяльність в цьому напрямку. Про подальший розвиток подій ми будемо інформувати наше професійне співтовариство та громадськість.