Країни НАТО обговорили ситуацію в Україні та на східному фланзі альянсу

Країни НАТО обговорили ситуацію в Україні та на східному фланзі альянсу

У зустрічі, що відбулася в онлайн-режимі, взяли участь лідери Польщі, США, Німеччини, Франції, Італії, Великої Британії, НАТО та ЄС. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У понеділок ввечері, 24 січня, країни-члени НАТО провели консультації щодо агресивних дій Росії проти України. Участь у зустрічі, яка пройшла в онлайн-режимі, взяли президент США Джо Байден, президент Польщі Анджей Дуда та чільні союзники. У комюніке після зустрічі Білий дім повідомив, що переговори, серед іншого, стосувалися посилення східного флангу НАТО.

Консультації щодо загрози з боку Росії та ситуації навколо України тривали годину двадцять хвилин. Джо Байден охарактеризував переговори як дуже добрі та наголосив на єдності всіх учасників зустрічі. Пізніше Білий дім повідомив у пресрелізі, що учасники відеоконференції заявили про однозначну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України та висловили перевагу дипломатичному послабленню нинішньої напруженості.

«Лідери також обговорили спільні дії щодо припинення подальшої російської агресії проти України, включаючи підготовку до введення суворих економічних санкцій проти Росії, а також посилення безпеки східного флангу НАТО», – йдеться у повідомленні. Учасники зустрічі заявили, що продовжать тісні консультації.

У відеоконференції з Джо Байденом, крім президента Анджея Дуди, взяли участь лідери Німеччини Олаф Шольц, Франції Емманюель Макрон, Італії Маріо Драґі, Великої Британії Боріс Джонсон, а також НАТО Єнс Столтенберґ і Європейського Союзу Урсула фон дер Ляєн та Шарль Мішель.

IAR/Л.І.