Кременчук та Черкаси отримали найвищі нагороди від Бидгощської міської ради

Кременчук та Черкаси отримали найвищі нагороди від Бидгощської міської ради

Після дворічної перерви, пов’язаної з пандемією, відбулася ювілейна міська сесія. Проте навіть на цьому засіданні, неможливо було не втекти від того, що відбувається зараз в Україні, і від думок, що ми не житимемо вічно. Внаслідок безпрецедентного кроку – радники Бидгоща вирішили нагородити найвищою нагородою – медалями Казимира Великого – українські міста Черкаси та Кременчук. Члени міської ради були одностайні у цьому рішенні. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Рortal Кujawski.

“Ми всі народилися після війни і вірили, що війни більше ніколи не буде, але те, що відбувається з нашими найближчими сусідами, змушує нас задуматися, чи це не станеться і з нами”, – сказав мер Бидгоща Рафал Брускі. Десь цей страх безумовно з’являється і заважає радіти з того, що Бидгощ є, і 676 років тому король Казимир Великий ухвалив дуже правильне рішення. Він дав нам шанс на розвиток – і протягом багатьох поколінь мешканці Бидгоща, які змінюють один одного, користувалися цим шансом.

Співпраця з українськими містами Черкаси та Кременчук триває вже два десятиліття – угода з Черкасами була підписана у 2000 році, а з Кременчуком – у 2004 році. Відносини на цій лінії завжди були досить жвавими, а після російської агресії вони набули особливого характеру завдяки допомозі, що надходить з Бидгоща. Мер Бидгоща також перебуває у постійному контакті з мерами цих міст. На сьогоднішньому засіданні він відзначив, що ці міста зі значно меншими фінансовими можливостями, ніж Бидгощ, але в кілька разів більшою кількістю зовнішніх біженців, які в’їхали до центральної України з міст, які безпосередньо постраждали від бойових дій. Внаслідок онлайн-збору для обох цих міст жителі Бидгоща вже зібрали понад 20 000 злотих.