Київрада просить повернути костел св. Миколая римо-католицькій громаді
Костел св. Миколая у Києві Quotsu, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Київрада просить повернути костел св. Миколая римо-католицькій громаді

Київська міська рада закликала Міністерство культури України повернути храм римо-католицькій парафії. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Київська міська рада попросила Міністерство культури України передати храм св. Миколая римо-католицькій парафії. Київські католики роками намагалися повернути храм.

На початку вересня у костелі св. Миколая, збудованому понад 100 років тому поляками з Києва, спалахнула пожежа, яка знищила орган та пошкодила внутрішню частину храму.

«Майже 30 років багато вірян зверталося, щоб повернути костел до римо-католицької парафії. Наразі через пошкодження будівлі під час пожежі парафіяни, віруючі та духовенство Римо-католицької церкви змушені брати участь у богослужіннях під відкритим небом. Вірні також не мають доступу до підвалу храму, де раніше проходили уроки недільної школи», – наголосив Григорій Маленко, депутат Київської міської ради.

Як додав він, «беручи до уваги стан будівлі та нагальну потребу в ремонтних роботах, представники римо-католицької парафії укотре раз просять передати церкву парафіянам та парафії у постійне користування». За його словами, це рішення дасть можливість захистити пам’ятку від подальшого знищення.

Під час засідання Київської міської ради у четвер депутати проголосували за звернення до Міністерства культури та інформаційної політики підтримати заклики римо-католицької парафії про передачу храму.

Костел св. Миколая з 1970-х років використовувався як концертний органний зал. Там також регулярно проводилися римо-католицькі богослужіння. Київські католики докладають зусиль для відновлення храму, спроектованого в 1909 році польським архітектором Владиславом Городецьким.

У 2020 році уряд України вирішив, що Міністерство культури передасть костел св. Миколая у постійне вільне користування римо-католицькій парафії. До 2023 року має бути побудований Дім музики, до якого мають перенести Національний дім органної та камерної музики України, який нині діє у костелі св. Миколая.

PAP/Т.А.