Міністр Дмитро Кулеба закликав НАТО швидко надати Україні зброю
Очільник МЗС України Дмитро Кулеба у штаб-квартирі НАТО, 7 квітня 2022 року EPA/ANGELO CARCONI

Міністр Дмитро Кулеба закликав НАТО швидко надати Україні зброю

Очільник МЗС України наголосив, що Росія готує масштабний наступ на Донбасі і має намір повністю захопити ці території. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Союзники з НАТО декларують, що надалі будуть озброювати Україну, але глава українського МЗС Дмитро Кулеба закликав постачати зброю швидко. Про це міністр заявив під час зустрічі в Брюсселі з очільниками відомств закордонних справ країн Північноатлантичного альянсу. Він наголосив, що Росія готує масштабний наступ на Донбасі і має намір повністю захопити ці території.

Хоча битва за Донбас уже триває, вона ще не досягла максимального масштабу, – сказав Дмитро Кулеба. «Це не буде локальна операція, судячи з того, як готується росія», – зазначив міністр. За його словами, ця битва буде нагадувати Другу світову війну з великими операціями, використанням тисяч танків, літаків і бронетехніки, артилерії». А отже, додав глава МЗС України, «або ви допоможете нам зараз – я говорю про дні, а не тижні, – або ваша допомога прийде занадто пізно, і багато людей помре, багато міст і сіл будуть зруйновані саме тому, що допомога надійшла занадто пізно».

Міністр закордонних справ України у штаб-квартирі НАТО поновив заклик ввести ембарго Європейського Союзу на постачання нафти і газу з росії. Як він підкреслив, це необхідно, щоб санкції були ефективними. «Поки ЄС купуватиме російські нафту і газ – з одного боку, буде підтримувати Україну, а з другого боку – російську військову машину», – підкреслив глава МЗС України.

IAR,https://hromadske.ua/Н.Б.