Міністр сільського господарства України: Якщо війна затягнеться, вартість зернових у світі й далі буде зростати
Єменський робітник перемелює імпортоване зерно на борошномельному заводі в Сані EPA/YAHYA ARHAB

Міністр сільського господарства України: Якщо війна затягнеться, вартість зернових у світі й далі буде зростати

«Вплив цього на світові ринки є прямим, драматичним і величезним. Якщо так буде продовжуватися, то ситуація з кожним днем ​​ставатиме все складнішою», – зазначив міністр сільського господарства України. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Новий міністр сільського господарства України Микола Сольський заявив, що, якщо війна в Україні затягнеться, вартість зернових у світі й далі буде рости. Вже зараз вона є дуже високою у порівнянні з попереднім роком. За його словами, ситуація може покращитися лише після завершення війни рф проти України.

«Ми раніше на місяць вивозили 4-5 млн тонн сільськогосподарської продукції (і зерна, і переробки) через порти. Зараз це тільки декілька сотень тисяч тонн через західні кордони», – сказав Микола Сольський в ефірі телемарафону на українських каналах.

«Вплив цього на світові ринки є прямим, драматичним і величезним. Якщо так буде продовжуватися, то ситуація з кожним днем ​​ставатиме все складнішою», – зазначив міністр сільського господарства України.

На початку березня українська влада запровадила ліцензування експорту таких ключових сільськогосподарських товарів, як пшениця, кукурудза, птиця, курячі яйця та соняшникова олія. Україна є одним із провідних світових виробників та експортерів зернових та рослинних олій у світі.

Російське вторгнення в Україну триває з 24 лютого. Через російську агресію проти України велика кількість країн і підприємств по всьому світу запровадили проти росії економічні та політичні санкції. Багато міжнародних концернів також призупинили свою діяльність в росії, в тому числі виробники техніки, автомобільні підприємства та виробники одягу.

IAR/PAP/fakty.com.ua/dy