Мінськ протестує проти указу президента України про залучення білоруських ІТ-фахівців
Мінськ – ілюстраційне фото pixabay.com /CCO public/ Zdeněk Fekar

Мінськ протестує проти указу президента України про залучення білоруських ІТ-фахівців

Влада в Мінську стурбована указом Володимира Зеленського, який сприяє приїзду в Україну білоруських підприємців та спеціалістів у галузі високих технологій. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Білоруське Міністерство закордонних справ вручило послу України в Мінську ноту протесту. У документі офіційний Мінськ наголосив на «порушенні загальноприйнятих правових норм», оскільки указ «поширює свою дію винятково на громадян сусідньої держави».

В оцінці влади в Мінську, підписання указу «підриває довіру в двосторонніх відносинах і йде всупереч положенням договору про дружбу, добросусідство і співробітництво між Україною та Республікою Білорусь» та низки двосторонніх міжурядових угод.

Згідно з указом, український уряд продовжить до 180 днів на рік термін тимчасового перебування на території України громадян Білорусі, в основному підприємців, висококваліфікованих фахівців, зокрема фахівців у сфері інформаційних технологій та інновацій, імміграція яких відповідає інтересам України, і членів їх сімей.

Білоруські ІТ-спеціалісти та програмісти за останні роки створили близько 5-6 відсотків ВВП цієї країни. Після президентських виборів у серпні затримано багато працівників білоруської Кремнієвої долини. Цей факт, а також блокування Інтернету, спричинив масовий виїзд білоруських програмістів та ІТ-спеціалістів до України, Литви та Польщі.

IAR/Л.І.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.