Мінветеранів та МОН співпрацюватимуть з проектом «Норвегія – Україна» щодо розвитку ветеранської політики

Мінветеранів та МОН співпрацюватимуть з проектом «Норвегія – Україна» щодо розвитку ветеранської політики

Сьогодні, 29 листопада, Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна взяла участь у міжнародному симпозіумі «Проект «Норвегія – Україна» (NUPASS), як модель соціальної та професійної адаптації ветеранів. Перспективи інтеграції до державної системи України». Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Урядовий портал.

На заході Міністерство у справах ветеранів України та Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний фонд соціальної адаптації» підписали Меморандум про співробітництво у сфері забезпечення прав та інтересів ветеранів, їхніх сімей та родин загиблих, сприянні психологічній і правовій допомозі, соціальній адаптації, організації професійної орієнтації.

Сторони також домовилися співпрацювати у розвитку підприємницьких ініціатив та можливостей ветеранів.

«Ми вдячні нашим міжнародним партнерам за посилену увагу до ветеранської політики, яка наразі стала пріоритетною в Україні. Завдяки плідній співпраці з проектом «Норвегія – Україна» вже понад 2400 наших Захисників пройшли перекваліфікацію та отримали цивільні спеціальності», – зазначила Юлія Лапутіна.

Міністр наголосила, що запровадження нової системи переходу від військової кар’єри до цивільного життя є одним із ключових кроків у діяльності Мінветеранів, адже за всі роки російської збройної агресії проти України таку систему так і не було створено, окрім деяких окремих ініціатив.

«Наразі ми працюємо над тим, щоб все, що було започатковано за минулі роки, перетворилося на ефективну систему переходу від військової кар’єри до цивільного життя. Разом з Міністерством оборони України та Міністерством освіти та науки України ми вибудуємо таку модель і запровадимо людиноцентричний підхід до державної ветеранської політики щоб наші Захисники, які повертаються з війни та військової служби, відчували, що держава турбується про них, що їм є де навчатися, є де отримати спеціальність, є де працювати», – сказала Юлія Лапутіна.

За її словами, для Мінветеранів є пріоритетними освітні програми з IT і проектного менеджменту, сільського господарства та митної справи. 

«І ми будемо продовжувати нашу спільну роботу у розробці та запровадженні цих освітніх програм», – підкреслила Міністр.

Також відповідний Меморандум про співпрацю із норвежською стороною було підписано Міністерством освіти та науки України. Його очільник Сергій Шкарлет під час виступу на симпозіумі зазначив, що завдяки активній підтримці уряду Королівства Норвегія та «Міжнародного фонду соціальної адаптації» українські ветерани, військовослужбовці, а також члени їхніх родин мають змогу долучитися до освітніх програм, які допомагають скоріше адаптуватися до мирного життя в цей складний час.

«Дуже важливими є розроблені в межах проекту освітні програми для підтримки військовослужбовців, які повернулися до цивільного життя. Адаптація наших ветеранів до умов позафронтового життя, часом, складний процес. І з емоційної точки зору, і з точки зору набуття нових навичок та професій. Ми продовжуємо нашу співпрацю з міжнародними партнерами у цьому напрямку. Досягнуті результати свідчать про правильність обраного шляху», – зазначив Сергій Шкарлет.