МЗС: Успіх Групи друзів України на форумі ЮНЕСКО
zdjęcie ilustracyjne Wikipedia: Mouagip – Based on the previous version of Madden (Public domain)

МЗС: Успіх Групи друзів України на форумі ЮНЕСКО

Це результат інтенсивних дипломатичних зусиль Постійного представництва Польщі при ЮНЕСКО в Парижі. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У повідомленні Міністерство закордонних справ Польщі повідомляється: «Виконавча рада ЮНЕСКО шляхом голосуванням ухвалила сьогодні рішення продовжити зобов’язання Організації у справі моніторингу за ситуацією в Криму. Успішний результат голосування стався завдяки  інтенсивній та ефективній діяльності Групи друзів України, яку зараз координує Польща.

Відповідно до прийнятого рішення під назвою Follow-up of the situation in the Autonomous Republic of Crimea (Ukraine), ЮНЕСКО у співпраці з установами-партнерами (включаючи УВКБ ООН, ОБСЄ, Amnesty International) буде й надалі працювати над звітами про ситуацію в Криму. Розширено також мандат діяльності ЮНЕСКО з моніторингу у сфері компетенції Організації, зокрема у сфері моніторингу захисту свободи висловлення поглядів та безпеки журналістів, рівного доступу до освіти, прав жінок, захисту матеріальних та нематеріальних цінностей, заборони експорту та торгівлі музейними товарами чи також захисту етнічних та релігійних меншин, особливо кримських татар.

Позитивний результат голосування є результатом інтенсивних та ефективних дипломатичних зусиль Постійного представництва Республіки Польща при ЮНЕСКО в Парижі, а також низки посольств Польщі в країнах Європи, Азії, Африки та Америки, які долучилися до підтримки цих заходів.

Рішення щодо України на форумі ЮНЕСКО є важливим елементом реалізації пріоритетів польської зовнішньої політики у східному вимірі. Це також вписується у діяльність Польщі щодо зміцнення наших позицій на форумі ООН, які були прийняті останнім часом шляхом отримання статуту непостійного члена Ради Безпеки ООН у 2018-2019 роках, членства у Раді з прав людини на 2020-2022 роки, або головування в ОБСЄ, яке Польща здійснюватиме у 2022 році.

Група друзів України ЮНЕСКО була створена у 2016 році. В даний час до групи належать 12 країн: Австралія, Канада, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Латвія, Литва, Нідерланди, Польща, Швеція та Великобританія. Метою Групи є підтримка України у її зусиллях щодо активного залучення ЮНЕСКО до питань, що стосуються забезпечення поваги до прав людини та основних свобод у Криму».

МЗС Польщі/В.П