На честь Героїв Небесної Сотні засяють Промені Гідності: програма заходів

На честь Героїв Небесної Сотні засяють Промені Гідності: програма заходів

Сьогодні, у День Героїв Небесної Сотні, у центрі Києва о 19 годині запалять Промені Гідності. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на УНН.

За повідомленням пресслужби музею Революції Гідності.

Деталі

Промені Гідності – інсталяція в центрі Києва на честь Героїв Небесної Сотні. Промені світла символізують душі загиблих – світло, що долає темряву, самопожертва ціною життя в ім’я життя.

Уперше проект презентували до першої річниці розстрілів на Майдані. Тоді лазерні промені світили з вулиць Інститутської, Михайла Грушевського, з майдану Незалежності – з тих місць, де загинули Герої Небесної Сотні. До Дня Гідності та Свободи 2017 року промені засяяли на місці майбутнього Музею Майдану.

У 2021 році акція особлива тим, що її доповнить мультимедійний складник – усі, хто прийде на алею Героїв Небесної Сотні вшанувати загиблих майданівців, почують музику Романа Коляди, написану спеціально для проєкту “Характери Гідності”.

На виставковому павільйоні Музею Майдану “Куб” транслюватимуться відеоролики “Характери Гідності” – історії про Героїв Небесної Сотні, записані з уст їхніх рідних, та мистецький кліп “Сторожа Гідності”.

Місце: алея Героїв Небесної Сотні, Київ

Програма заходів

10:00–11:00. Панахида біля каплиці на алеї Героїв Небесної Сотні у Києві. Покладання квітів, запалення лампадок

Місце: храм архистратига Михаїла та українських новомучеників, алея Героїв Небесної Сотні, 6, м. Київ (поблизу верхнього виходу зі станції метро “Хрещатик”)

14:00–14:30. “Справи Майдану: на шляху до правосуддя та історії”. Документальна виставка

Виставка пояснює, які саме слідчі справи стоять за узагальненим терміном “справи Майдану”, надає актуальну статистику по них, розповідає про результати та проблеми судових проваджень. Також – про роботу Музею у напрямку меморіалізації алеї, про громадські ініціативи по сприянню слідства, про рішення Європейського суду з прав людини, яка чітко дало оцінку і Майдану, і діям тогочасної влади.

Виставка триватиме з 20 до 28 лютого

Місце: алея Героїв Небесної Сотні, Київ

18:00–19:00. Панахида за Небесною Сотнею та борцями за незалежність України. Запалення лампадок уздовж алеї Героїв Небесної Сотні

Місце: храм архистратига Михаїла та українських новомучеників, алея Героїв Небесної Сотні, 6, м. Київ (поблизу верхнього виходу зі станції метро “Хрещатик”)

19:00–23:00. Запалення Променів Гідності.

Представлення мультимедійного проекту “Сторожа Гідності” за участі Дарини Кульчицької, Романа Коляди, Вікторії Романчук

Місце: алея Героїв Небесної Сотні, Київ

Доповнення

У День пам’яті Героїв Небесної Сотні Президент України Володимир Зеленський разом з дружиною Оленою вшанували подвиг учасників Революції Гідності у Києві. Глава держави та перша леді встановили лампадки біля хреста на місці загибелі активістів Майдану.

“Ми не маємо права забути імена всіх загиблих на Майдані. Ми не маємо права не дізнатися імена всіх винних у цьому. Ми не маємо права не побудувати саме ту країну, за яку вони віддали свої життя. Вічна пам’ять усім, хто загинув за майбутнє України!” – наголосив Володимир Зеленський.

Президентське подружжя також зробило перший удар у Дзвін Гідності, який 20 лютого дзвонитиме за кожним загиблим Героєм Небесної Сотні.