На Донбасі щеплять людей російською вакциною «Sputnik V»
Ілюстраційне фото pxhere.com, CC0 Public Domain

На Донбасі щеплять людей російською вакциною «Sputnik V»

Представники сепаратистських республік повідомили, що російський препарат надійшов до них у складі чергового «гуманітарного конвою» із Росії. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У самопроголошених «ДНР» та «ЛНР» розпочато щеплення проти Covid-19 російською вакциною «Sputnik V», незважаючи на те, що українська влада заборонила реєстрацію російського препарату.

«У “ЛНР” і “ДНР” починається вакцинація російською вакциною “Sputnik V”. Перші партії російської вакцини проти Covid-19 вже доставлені в Донецьк і Луганськ, а вакцинація окремих категорій жителів республік починається в понеділок», – заявив російському агентству «Интерфакс» представник так званої влади «ЛНР» Родіон Мірошник. Він додав, що це перші партії, які надійшли до республік, і оголосив, що поставки будуть регулярними. Представник окупаційної влади зазначив, що щеплення є безкоштовні та добровільні.

За повідомленням «Радіо Свобода», напередодні було оголошено, що до так званої «ДНР» надійшло «декілька тисяч» доз. Портал наголошує, що інформація про поставки не підтверджена незалежними джерелами.

Представники сепаратистських республік повідомили, що російський препарат надійшов до них у складі чергового «гуманітарного конвою» із Росії.  

Організація «Східна правозахисна група» з посиланням на джерела написала, що у списку людей, яким буде зроблена вакцина, є представниками так званого державного сектора «ДНР» і «ЛНР», судової системи та правоохоронних органів.

У суботу Російський фонд прямих інвестицій (РФПІ), виробник вакцини «Sputnik V», заперечив постачання вакцини проти Covid-19 до окупованого Донбасу.

Українська влада неодноразово заявляла, що не погоджуються на закупівлю російської вакцини проти Covid-19. Глава Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба оцінив, що її «пропагандистський потенціал» перевищує ефективність.

Дипломат також зазначив, що до російської вакцини треба ставитись як до частини гібридної війни Росії проти України. Минулого тижня парламент прийняв закон, що забороняє реєстрацію російської вакцини у країні над Дніпром.

РАР/Л.І.