Німеччина: офіцер Бундесверу виявився шпигуном російської розвідки
Ілюстраційне фото pxhere.com / CC0 Public Domain

Німеччина: офіцер Бундесверу виявився шпигуном російської розвідки

Обвинувачений почав свою співпрацю з кремлівськими службами одразу після анексії Криму. Ральф Ґ. був заступником начальника окружного командування зв’язку й користувався все більшим впливом у лавах Бундесверу. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Федеральна прокуратура Карлсруе висунула звинувачення офіцеру Бундесверу, який мав шпигувати на користь російської розвідки. За висновками слідства, 65-річний німець надавав Москві, серед іншого, інформацію про Nord Stream 2.

Обвинувачений почав свою співпрацю з кремлівськими службами одразу після анексії Криму. Ральф Ґ. був заступником начальника окружного командування зв’язку й користувався все більшим впливом у лавах Бундесверу. Майже шість років він надавав російським службам конфіденційну інформацію про хід процесу завершення будівництва газопроводу Nord Stream 2.

Ральф Ґ. також входив до кількох бізнес-комітетів і передавав своєму кураторові в москві деталі санкцій, які запроваджували проти росії після окупації Криму. За свої послуги обвинувачений отримував запрошення на заходи, які організовували російські держустанови.

За словами колишнього керівника німецької контррозвідки Ганса-Ґеорґа Маассена, Росія активізувала розвідувальну діяльність в Німеччині після вторгнення в Україну.

IAR/Р.Г.