ОБСЄ: На Донбасі - 2100 російських кадрових військових
Od północy w nocy z niedzieli na poniedziałek obowiązuje porozumienie dotyczące całkowitego wstrzymania ognia pomiędzy wojskami ukraińskimi i prorosyjskimi separatystami na wschodzie Ukrainy Photo-Pol/ Shutterstock

ОБСЄ: На Донбасі – 2100 російських кадрових військових

Делегація України в ОБСЄ має докази, що в окупованих районах Донбасу як військові радники та інструктори перебувають військовослужбовці збройних сил РФ. Про це повідомляє
Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У непідконтрольних Києву районах Донбасу перебуває 2100 кадрових військових Російської Федерації, котрі здійснюють загальне управління збройними формуваннями на Донбасі. Про це поінформувала делегація України в ОБСЄ під час засідання Форуму безпекового співробітництва. 

Під час засідання українська делегація поінформувала, що на Донбасі розташовано теж 40 одиниць озброєння та  військової техніки штатних підрозділів ЗС Росії, а Росія активно постачає на Донбас озброєння та боєприпаси.

Як повідомляє Польське пресове агентство, посилаючись на інформацію Укрінформ, зокрема, 16 вересня в Україну через станцію «Червона Могила» в’їхало 5 залізничних вагонів, наповнених боєприпасами. Того ж дня Росія направила через Дякове (Донецька область) 4 вантажівки «КамАЗ», завантажені протитанковими ракетними комплексами 9К111-1 «Конкурс-2». Крім того, 25 вересня 11 вантажних автомобілів «КамАЗ», завантажених боєприпасами для гранатометів СПГ-9 (4 машини) та гранатометів РПГ-8, РПГ-22 (7 машин), в’їхали в Україну з Росії через Дякове та попрямували до окупованого Луганська. 17 жовтня ще одна колона у складі танка, 5 бойових броньованих машин та 16 вантажних автомобілів «Урал» була помічена в районі Савур-Могили після в’їзду в Україну з території РФ.

PAP/ukrinform/Я.С.