Очільниця німецького МЗС: Росія бере світ у заручники
Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок на відкритті конференції «Об’єднання для глобальної продовольчої безпеки» у Берліні PAP/EPA/MIKA SAVOLAINEN / POOL

Очільниця німецького МЗС: Росія бере світ у заручники

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок на відкритті конференції «Об’єднання для глобальної продовольчої безпеки» у Берліні звинуватила Росію у маніпулюванні загрозою голоду, підкресливши, що та «бере в заручники весь світ». Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок звинуватила Росію в тому, що та використовує загрозу голоду у світі «цілком свідомо як зброю у війні» проти України. Росія «бере в заручники весь світ», заявила очільниця німецького МЗС у п’ятницю, 24 червня, на відкритті конференції «Об’єднання для глобальної продовольчої безпеки» у Берліні. 

Нестача продовольства зараз загрожує 345 мільйонам людей у цілому світі, а голодна криза «наростає перед нами, як хвиля, що загрожує життю», – підкреслила Анналена Бербок. Деякі з причин не є новими: регіональні конфлікти, посухи, наслідки кліматичної кризи та Covid-19, але саме російська війна проти України «перетворила цю хвилю на цунамі», додала міністерка.

Анналена Бербок розкритикувала Росію за спробу «звинувачувати» інших у зростанні цін на продукти харчування, і підкреслила, що це фейу. На її думку, відповідальність за це несе виключно влада в Москві, оскільки Росія блокує порти та обстрілює зерносховища.

PAP/Д.Н.