ООН розкритикувала заборону «каналів Медведчука» через «невідповідність міжнародним стандартам прав людини»

ООН розкритикувала заборону «каналів Медведчука» через «невідповідність міжнародним стандартам прав людини»

На думку Моніторингової Місії ООН, рішення «не було прийняте незалежним органом». Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Детектор-Медіа.

Моніторингова Місія ООН з прав людини в Україні назвала рішення РНБО відключити з етеру канали з орбіти нардепа «ОПЗЖ» Віктора Медведчука таким, що суперечить міжнародним стандартам в галузі прав людини.

В моніторингу місії ООН про ситуацію з правами людини в Україні від 31 травня вказується, що рішенню «бракує обґрунтування необхідності і пропорційності, і воно не було прийняте незалежним органом».

«2 лютого Президент України підписав указ про введення в дію рішення Ради національної безпеки і оборони про накладення санкцій на Тараса Козака та вісім його компаній, що призвело до закриття трьох телеканалів (112 Україна, NewsOne і ZiK), які сприймалися як проросійські. Це рішення суперечить міжнародним стандартам в галузі прав людини, оскільки йому бракує обґрунтування необхідності і пропорційності, і воно не було прийняте незалежним органом», – говориться у звіті.

Також місія ООН вважає, що зареєстровані у Верховній Раді чотири законопроєкти, які спрямовані на встановлення покарання за «колабораціонізм» із ворожою державою, також «викликають стурбованість, оскільки вони не відповідають міжнародним стандартам у сфері свободи вираження поглядів, мирних зібрань та об’єднань».

«Вони також можуть негативно позначитися на питаннях примирення і соціальної згуртованості», – вважають автори звіту.

Нардепи від «Слуги народу» подали до парламенту законопроєкти №5143 та №5144 про встановлення кримінальної відповідальності за колабораціонізм. 

Свій законопроєкт про кримінальну відповідальність за колабораціонізм з Росією подали і нардепи «Європейської Солідарності».

У березні 2021 року голова моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матільда Богнер завила, що заборона мовлення каналів NewsOne, «112 Україна» та ZiK «може вплинути на свободу вираження поглядів в Україні»

В Україні з лютого 2021 року рішенням РНБО заблоковані канали, які знаходяться у сфері впливу одного з лідерів «ОПЗЖ», Віктора Медведчука: «112 Україна», NewsOne та ZiK.

Підставою для запровадження санкцій проти телеканалів та їх формального власника Тараса Козака стало розслідування спецслужб України, яким встановили, що схеми з поставками вугілля з окупованих районів Донецької та Луганської областей сприяють фінансуванню тероризму. 

19 лютого РНБО України запровадила санкції проти народного депутата від «ОПЗЖ» Віктора Медведчука, його дружини Оксани Марченко та низки громадян України та РФ. Санкції введені за статтею «фінансування тероризму».

Тарас Козак та Віктор Медведчук назвали санкції РНБО незаконними та оскаржують їх у Верховному Суді. 

У лютому 2021 року командою співробітників холдингу Тараса Козака був створений новий канал – «Перший незалежний». Однак, з незрозумілих причин «Перший незалежний» припинив мовлення на супутнику після години етеру.  

У квітні 2021 року адміністрація YouTube заблокувала перегляд в Україні каналів «112 Україна», NewsOne та ZIK. Після цього «канали Медведчука» перейшли на резервні YouTube-канали.

За даними соціологічної групи «Рейтинг», санкції проти телеканалів Медведчука підтримують 44%українців, 39% не підтримують, ще 17% не змогли відповісти на запитання.

Фото: відкриті джерела