ООН та Україна дійшли згоди, що МАГАТЕ має проінспектувати ЗАЕС
Президент України Володимир Зеленський та генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерреш. Львів, 18 серпня 2022 року EPA/MYKOLA TYS

ООН та Україна дійшли згоди, що МАГАТЕ має проінспектувати ЗАЕС

Володимир Зеленський повідомив у своєму вечірньому виступі, що делегація МАГАТЕ має дістатися на місце територіями, контрольованими Україною. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У четвер, 18 серпня, у Львові зустрілися президент України Володимир Зеленський, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган та генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерреш. У ході зустрічі ООН та Україна дійшли згоди, що представники Міжнародного агентства з атомної енергії повинні провести інспекцію на Запорізькій АЕС в окупованому росіянами Енергодарі.

Володимир Зеленський повідомив у своєму вечірньому виступі, що делегація МАГАТЕ має дістатися на місце територіями, контрольованими Україною:

«Немає жодних об’єктивних перепон, щоб місія МАГАТЕ не потрапила на Запорізьку атомну електростанцію. Сьогодні з паном Ґутеррешем обговорили параметри цієї місії, те, що вона може дуже швидко і цілком безпечно потрапити на станцію в легальний спосіб через вільну територію нашої держави. Тільки так. Той, хто влаштував ядерний шантаж, точно не може бути транспортером будь-яких таких місій».

За повідомленням української розвідки, росіяни готують провокацію на терені ЗАЕС. Москва притому намагається звинувачувати Україну в обстрілах електростанції.

IAR/А.М.