Під Конституційним Судом мітинг, запалали димові шашки (відео)
Біля будівлі Конституційного Суду України розпочався мітинг / 24 канал / Олег Климчук

Під Конституційним Судом мітинг, запалали димові шашки (відео)

Під будівлею Конституційного Суду України 30 жовтня відбувся протест. Люди мітингували через рішення КСУ щодо скасування відповідальності за брехню в деклараціях чиновників. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на 24 Канал.

Напередодні мітингу усіх учасників закликали утриматись від використання партійної чи будь-якої іншої символіки та бути в масці.

На протесті зібрались сотні людей, серед них відомі активісти та депутати. Мітингарі принесли зі собою плакати з різними гаслами та фаєри. 

До учасників акції так ніхто і не вийшов з Конституційного Суду, тому активісти підходили все ближче до воріт установи, кидали димові шашки та хотіли зайти всередину. Вхідні двері суду заблокували правоохоронці. 

Відео протесту під Конституційним Судом

“Нам треба попрощатись з цим КСУ, з його складом. Але це також дуже важко. Однак можна притягати їх до кримінальної відповідальності. Я думаю, якщо б в Зеленського було бажання навести лад, то йому було б варто зайнятись тими, хто розпочав цю процедуру – Коломойським і Медведчуком, і притягти до відповідальност й суддів КСУ, які вчинили спробу узурпації влади”, – сказав активіст Сергій Стерненко.

На мітингу запалали димові шашки: дивіться фото

Окрім цього, на місці перебувало багато правоохоронців та нацгвардійців, а недалеко від будівлі КСУ журналісти помітили військові машини.

Військові машини недалеко від протесту біля КСУ / Фото 24 каналу / Олени Трибушної
Правоохоронці стежать за ситуацією під КСУ / Фото 24 каналу / Олени Кандяк
Силовики збираються під КСУ / Фото 24 каналу / Олени Трибушної

Хто організатор

Організаторами протесту стали Центр протидії корупції, “Автомайдан”, фундація DEJURE та “Рух опору капітуляції”.

Своїми рішеннями судді КСУ надають індульгенцію для сотень чиновників-корупціонерів, а також ставлять під загрозу безвіз, критично важливу фінансову допомогу від європейських інституцій та європейський напрям розвитку України,
– зазначили організатори.

Чому люди мітингують під КСУ

  • Під час закритого засідання 27 жовтня 2020 року Конституційний Суд скасував статтю Такого не було навіть за Януковича: Конституційний суд скасував антикорупційну реформу Кримінального кодексу про декларування недостовірної інформації.
  • Суд визнав, що кримінальна відповідальність за недостовірне декларування є неконституційною.
  • Такий позов подали народні депутати від ОПЗЖ і групи “За майбутнє”.
  • Також після рішення суду з’явилася інформація про можливе скасування безвізового режиму Євросоюзу з Україною.

Автор: Юлія Гілей, Анастасія Мигидюк