Польща і Україна спільно боротимуться із туберкульозом на прикордонні
Прапори України та Польщі Мар’яна Кріль

Польща і Україна спільно боротимуться із туберкульозом на прикордонні

На Закарпатті побудують туберкульозну лікарню, а Польщі та Україна впроваджуватимуть інноваційні методи моніторингу, профілактики і лікування цього захворювання. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Польща та Україна співпрацюють у межах проекту, метою якого є зменшення числа захворювань на туберкульоз на польсько-українському кордоні (RRTB). Захід співфінансує Європейський Союз з Програми «Польща-Білорусь-Україна».

Це добрий приклад співпраці, що розвивається. Головним викликом, що ставлять перед собою партнери проекту, є поліпшення важкої епідеміологічної ситуації у Закарпатській області в Україні. Для цього співпрацюють Департамент охорони здоров’я Закарпатської обласної державної адміністрації, Комунальне некомерційне підприємство «Обласний клінічний фтизіопульмонологічний лікувально-діагностичний центр» Закарпатської обласної державної адміністрації та регіональна (воєводська) клінічна лікарня імені Фридерика Шопена №1 у Ряшеві.

У Закарпатській області туберкульоз проявляється частіше, ніж у сусідніх державах, тобто: Польщі, Словаччині, Угорщині та Румунії. Це випливає із великого числа осіб з групи ризику, міграції, недостатньої розвиненої системи охорони здоров’я, зокрема відсутності сучасного обладнання для діагностування або належної підготовки туберкульозних лікарень. Недоліки служби охорони здоров’я пов’язані не лише з низьким рівнем виявлення туберкульозу, але й із захворюванням медичного персоналу.

Для поліпшення ситуації з українського боку у межах проекту буде створена туберкульозна лікарня на 100 ліжок у селі Нижня Апша на Закарпатті. Заклад отримає сучасне медичне обладнання. Після підготовки лікарі переймуть інноваційні підходи у виявленні, профілактиці та лікуванні туберкульозу. У свою чергу, у клінічній воєводській лікарні у Ряшеві модернізували медичне обладнання. Польська сторона поділиться теж з українською своїм досвідом профілактики і запобігання туберкульозу під час спільних вишколів.

Партнери також готові до нових викликів, якими є нині захворювання на коронавірус. Український партнер підготував місця у лікарні, а також медичний персонал. У диспозиції є відділ інтенсивної терапії та реанімації зі спеціальним обладнанням. Його частково придбали за кошти проекту. У клінічній воєводській лікарні у Ряшеві персонал готується до впровадження нового обладнання, придбаного проектом. Це буде комп’ютерний томограф та цифровий рентгенівський апарат, що використовуватиметься, зокрема, для рентгенографії грудної клітки.

«Польсько-український проект у сфері протидії туберкульозу показує, наскільки важливою є співпраця поза кордонами», – заявила віцеміністр фондів та регіональної політики Анна Ґембіцька.

PAP/Т.А.