Польща, США та Україна підписали газову угоду
Уповноважений польського уряду в справі стратегічної енергетичної інфраструктури Пйотр Наїмський (в центрі), міністр енергетики США Рік Перрі (ліворуч) та секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Данилюк (праворуч), Варшава, 31 серпня 2019 року PAP/Piotr Nowak

Польща, США та Україна підписали газову угоду

Представники Польщі, США та України підписали у Варшаві угоду про співпрацю з метою посилення регіональної безпеки газопостачання. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

2021 року Польща зможе постачати Україні 6 мільярдів кубометрів газу. Таку декларацію висловив уповноважений польського уряду в справі стратегічної енергетичної інфраструктури Пйотр Наїмський. Представники Польщі, США та України підписали у Варшаві угоду про співпрацю з метою посилення регіональної безпеки газопостачання.

За словами міністра Пйотра Наїмського, метою є диверсифікація постачання газу в Україну, яка в цьому є залежною від Росії. Така можливість відкриється в момент розбудови терміналу зрідженого газу в Свіноусті та будівництва газопроводу Baltic Pipe, що з’єднає Польщу з Норвегією. Необхідно також розбудувати газотранспортну систему в Польщі.

Пйотр Наїмський повідомив, що зараз Польща може постачати в Україну приблизно 1,5 мільярда кубометра газу. За два роки потужність газопорту в Свіноусті збільшиться на 50 відсотків – до 7,5 мільярда кубометрів. Завдяки цьому буде можливість приймати зріджений газ зі США, який придбає українська сторона, або Україна може купити газ у польської Нафтогазової компанії.

Американський міністр енергетики Рік Перрі сказав, що США допомагають Польщі зменшити залежність від російського газу і гарантувати постачання сировини. За його словами, за посередництвом Польщі зріджений газ може допомогти черговому союзникові, Україні, уникнути загрози обмеження постачання російського газу.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Данилюк наголосив, що залежність від Росії має не лише економічні, але й політичні наслідки. Єдиний вихід, як він сказав, – диверсифікувати постачання. Тому наступним кроком є можливість доступу до зрідженого газу з інших країн, перш за все зі США.

IAR/Н.Б.