Польща вважає напад хакерів на українські сайти спробою посварити дві країни

Польща вважає напад хакерів на українські сайти спробою посварити дві країни

Поява на заблокованих унаслідок кібератаки сайтах українських державних структур “заяв” польською мовою є черговою спробою погіршити відносини між двома країнами. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Укрінформ.

Про це заявив у Твіттері речник МЗС Польщі Лукаш Ясіна.

“Оприлюдення “заяв” польською мовою ми сприймаємо як чергову спробу дестабілізації польсько-українських відносин”,- написав Ясіна, додави хештег #StandwithUkraine (“Разом з Україною”).

В іншому дописі речник зовнішньополітичного відомства підкреслив, що в МЗС із занепокоєнням сприйняли інформацію про кібератаку проти сайтів державних органів України, зокрема МЗС.

“Ми рішуче засуджуємо будь-які дії, результатом яких є поширення дезінформації і перешкоджання діяльності державних інституцій”, – ідеться у дописі.

Як повідомлялося, у ніч із 13 на 14 січня хакери масово атакували українські урядові сайти, зокрема вебресурси МОН, МЗС, Мінмолодьспорту, Міненерго, Мінагрополітики, Мінветеранів, Мінекології, ДСНС та Держказначейства, а також портал “Дія”. Зокрема, хакери розміщували на сайтах дописи антиукраїнської спрямованості українською, російською та польською мовами.

Польські ЗМІ зауважують, що граматичні та стилістичні помилки у польськомовному дописі свідчать про те, що їх писали не поляки.

Держспецзв’язку спільно зі Службою безпеки України та кіберполіцією збирає цифрові докази та проводить розслідування інциденту.