Посол Василь Зварич: «Псевдореферендуми - це черговий російський фейковий захід»

Посол Василь Зварич: «Псевдореферендуми – це черговий російський фейковий захід»

Тимчасово окупована територія залишається невід’ємною, суверенною територією України, і Збройні сили України будуть далі робити все для того, щоб якнайшвидше ці території деокупувати. Так що я хочу ще раз підкреслити, що жодних наслідків ці псевдореферендуми як для правової системи, так і для ситуації на місці не матимуть. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Надзвичайний і повноважний посол України у Польщі Василь Зварич дав ексклюзивний коментар Польському радіо для України щодо незаконно організованих на окупованих Росією теренах України референдумів про приєднання до держави-агресора:

 «Псевдореферендуми, які оголосив Кремль на тимчасово окупованих територіях України, – це черговий російський фейковий захід, який ніхто в світі не визнає. Ми уже бачимо, як світ реагує на ці спроби Російської Федерації здійснити протиправні дії на території України, тому сподіватися Росії на якісь позитивні наслідки від цього кроку навряд чи варто. Хочу наголосити, що жодних правових наслідків ці так звані референдуми мати не будуть. Тимчасово окупована територія залишається невід’ємною, суверенною територією України, і Збройні сили України будуть далі робити все для того, щоб якнайшвидше ці території деокупувати. Так що я хочу ще раз підкреслити, що жодних наслідків ці псевдореферендуми як для правової системи, так і для ситуації на місці не матимуть».

Окрім посол Василь Зварич згадав про долю інших окупованих Росією теренів, зокрема українського Криму, і наголосив на тому, що всі вони повернуться під контроль України:

«Якщо хтось вирішив щось вкрасти, то це не означає, що право власності на вкрадену річ переходить автоматично до злодія. Тому, те, що Путін вчинив з Кримом, жодним чином не позначилося на правовому статусі цього півострова. Крим як був, так і є, так і буде завжди залишатися невід’ємною територією України. І тому Росія може вносити в своє законодавство будь-що, що завгодно, але жодного відношення до міжнародного права і до легальності ці російські кроки не мають. Тому світ не визнає анексії Криму Росією. І так само не визнає спроб Росії якимось чином легітимізувати свою присутність на тимчасово окупованих територіях України».

Розмовляв Антон Марчинський