Прем'єр-міністр Словаччини попереджає: Якщо Україна програє, настане черга Словаччини

Прем’єр-міністр Словаччини попереджає: Якщо Україна програє, настане черга Словаччини

Українцям потрібна наша допомога. «Покажімо, що ми сміливі», — звернувся прем’єр-міністр Словаччини Едуард Геґер до учасників Давоського форуму. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Прем’єр-міністр Словаччини Едуард Геґер заявив у середу, 25 травня, на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, що якщо Україна програє, настане черга його країни. Очільник словацького уряду дійшов висновку, що компроміси з російським лідером Владіміром Путіним спричинили війну в Україні, – повідомляють словацькі ЗМІ.

Едуард Геґер взяв участь у панельній дискусії в Давосі з прем’єр-міністрами Нідерландів та Ірландії Марком Рютте і Майклом Мартіном, очільницею Європейського парламенту Робертою Метсолою та головою Європейського центрального банку Крістін Лаґард.

Прем’єр-міністр Словаччини розкритикував країни ЄС за надмірну залежність від російських енергоресурсів. «Насправді, ми занадто довго торгували нашими правилами за дешевий газ та нафту. Компроміси з Путіним призвели до війни в Україні, в якій гинуть люди», – сказав Геґер.

«Українці проливають кров за наші цінності, щоб нам не довелося цього робити», – додав він.

Геґер закликав ЄС співпрацювати з Україною та країнами Західних Балкан, щоб сприяти їхньому вступу до ЄС. Прем’єр-міністр Словаччини заявив, що Україна готова відповідати критеріям, на основі яких вона може вступити до Союзу.

Українцям потрібна наша допомога. «Покажімо, що ми сміливі», — звернувся прем’єр-міністр Словаччини.

РАР/Л.І.