Прем’єри Польщі та країн Балтії закликають інтернет-компанії заблокувати урядові сторінки Росії та Білорусі
Ілюстраційне фото pxhere.com / CC0 Public Domain

Прем’єри Польщі та країн Балтії закликають інтернет-компанії заблокувати урядові сторінки Росії та Білорусі

Прем’єр-міністри також запропонували заблокувати всі сторінки, які вихваляють, виправдовують або заперечують агресію російської війни та злочини, вчинені російськими військами. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

«Ми закликаємо Facebook, Google, YouTube і Twitter заблокувати офіційні облікові записи російських і білоруських державних установ, а також державні ЗМІ та особисті обліковки їхніх керівників у відповідь на агресію проти України, якій передувала хвиля дезінформації», – написали в спільному листі прем’єр-міністри Польщі, Литви, Латвії та Естонії.

«Війні, яку спричинила Росія, передувала тривала й добре задокументована кампанія дезінформації з метою підготовки фальшивого виправдання вторгнення. Зараз Москва намагається поширювати брехню, плутанину та сумніви щодо того, що відбувається. Насправді її мета – підірвати єдність демократичного світу та спробувати виправдати перед світом та російським суспільством цю агресивну війну і приховати злочини, скоєні під час нападу», – читаємо в документі, який підписали прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький, Інґріда Шімоніте з Литви, Кріш’яніс Каріньш із Латвії та Кая Каллас з Естонії.

Інший запропонований крок – заблокувати всі сторінки, які вихваляють, виправдовують або заперечують агресивний характер російської війни та злочини, вчинені російськими військами.

Прем’єр-міністри також пропонують інтернет-компаніям приєднатися до кроків, які вже анонсував ЄС та вже впроваджуються в деяких країнах проти пропаганди з російських медіа-каналів, таких як RT або Sputnik. Вони попереджають, що онлайн-платформи не можна використовувати для того, щоби ці станції обходили введені державою обмеження.

PAP/Р.Г.