Президент Анджей Дуда відкрив у Києві пам’ятник Анні Валєнтинович
Президент Польщі Анджей Дуда та Пйотр Валєнтинович, Київ, 12 жовтня 2020 року PAP/Leszek Szymański

Президент Анджей Дуда відкрив у Києві пам’ятник Анні Валєнтинович

Як відзначив польський очільник, Анна Валєнтинович була одним із символів «Солідарності». Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Президент Польщі Анджей Дуда відкрив перед будинком Посольства Республіки Польща в Києві пам’ятник Анні Валєнтинович. Польський очільник звернув увагу на її роль у створенні профспілкового руху в комуністичній Польщі. За словами президента, Анна Валєнтинович була одним із символів «Солідарності».

«Вона була елементом, який вніс жіноче мислення про Польщу та про польські справи. Вона не думала про себе – думала про інших, думала про польську сім’ю, думала про її майбутнє, думала про майбутнє своїх онуків, думала про майбутнє нас, які є сьогодні і реалізуємо польські справи», – сказав президент Дуда.

Анна Валєнтинович загинула в Смоленській катастрофі 10 квітня 2010 року. У церемонії взяв участь онук легендарної представниці профспілки «Солідарність» Пйотр Валєнтинович.

Раніше президент Польщі Анджей Дуда зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським. Політики підписали спільну декларацію, в якій комплексно представлено стратегію і цілі міждержавної політики в сфері економіки, безпеки та історії.

У своєму виступі в Києві польський очільник заявив, що підтримає зусилля української сторони повернути контроль над територіями, які знаходяться під окупацією російських сил – Донбасом і Кримом. «Санкції, які введено у зв’язку з російською агресією, для нас є чимось природним. Будь-яка зміна кордонів у Європі силою після Другої світової війни, у сучасні часи, всупереч народам та їхньому праву на самостановлення – абсолютно недопустима», – заявив президент Польщі Анджей Дуда. Політик наголосив, що Польща закликатиме міжнародну спільноту висловити рішучий спротив спробам зміни кордонів України.

IAR/Н.Б.