Президент Литви закликає Україну не купувати білоруську електроенергію
Президенти України (Л) та Ливти (П) PAP/EPA/PRESIDENTIAL PRESS SERVICE HANDOUT HANDOUT

Президент Литви закликає Україну не купувати білоруську електроенергію

Ґітанас Науседа називає АЕС у білоруському Острівці елементом кремлівського проєкту, за допомогою якого Росія хоче збільшити свій енергетичний вплив. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Президент Литви закликає Україну не купувати електроенерію з білоруської АЕС, розташованої в Острівці. Ґітанас Науседа виступив у Верховній раді в п’ятницю, у своєму виступі президент наголосив, що білоруська енергія є елементом кремлівського проєкту, за допомогою якого Росія хоче збільшити свій енергетичний вплив.

Кореспонденція Павела Бушка:

«Литовський президент порушив питання енергетики під час свого виступу в українському парламенті. Ґітанас Науседа нагадав, що АЕС у білоруському Острівці становить загрозу для мешканців цього регіону. Але передусім, наголосив очільник Литви, Росія намагається використовувати цю атомну електростанцію для розширення свого впливу, що становить загрозу не тільки для Литви, але теж для України. Ґітанас Науседа звернувся до України з проханням припинити закупівлю електроенергії, що її виробляє ця білоруська АЕС. Нагадаємо, на початку цього року Україна, після кількамісячної перерви, поновила закупівлю енергії з Білорусі. Ці закупівлі реалізують фірми, пов’язані з українським олігархом Віктором Пінчуком. В Україні діють чотири АЕС, дев’ять теплових електростанцій та 15 гідроелектростанцій».

IAR/Я.С.