Путін, як Брежнєв – Росія загниватиме
Владімір Путін PAP/EPA/ALEXEI DRUZHININ / KREMLIN POOL/SPUTNIK

Путін, як Брежнєв – Росія загниватиме

Згідно із реформою основного закону країни Путіна, у випадку осіб, які займали посаду президента на момент ухвалення поправок, кількість президентських термінів починається рахувати заново, не враховуючи термінів, що виконувались у минулому. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Нещодавно Путін підписав собі закон, який надає йому можливість продовжити управляти Росією на чергові два терміни після завершення у 2024 році теперішньої каденції. Закон наводить зміни у дотеперішніх положеннях про вибори шефа цієї країни. Вони підпорядковані до поправок до конституції, яку ухвалено в Росії на так званому загальнонаціональному голосуванні влітку 2020 року. Згідно із реформою основного закону країни Путіна, у випадку осіб, які займали посаду президента на момент ухвалення поправок, кількість президентських термінів починається рахувати заново, не враховуючи термінів, що виконувались у минулому. Таким чином, Путін «балотуватиметься» на наступних виборах і, як наслідок цього, залишиться на посаді до 2036 року.

Путін очолює Росію з 2000 року. Виконував роль президента впродовж двох термінів до 2008 року. В 2008-2012 роках займав посаду прем’єра. Повернувся в Кремль через чотири роки і тепер є президентом вже другий шестилітній термін, який завершиться у 2024 році.

Політолога доктора Єжи Тарґальського поведінка Путіна не дивує:

«В Росії правителі в цілому володарюють до смерті. Крім цього, ця влада не залежить від того, чи будь-який декрет є, чи він відсутній, залежить від того, чи здатна панувати над елітою влади, чи виконує сподівання верхів влади. Декрети – це лише  символіка, зображення. Дійсність не залежить від декрету. Якщо йдеться про цю ж дійсність, то всі згідні, що Путін залишиться при владі, якщо раніше не помре, або його не повалять, до 2030 року, і Росія загниватиме, як Совєтський Союз за Брежнєва».

Світові ЗМІ, серед яких американський сайт The Hill ствердили, що Росія посилила останнім часом побринькування шаблючкою. Американський телеканал CNN, описуючи супутникові світлини Арктики, визнав, що Росія стягує сюди «безпрецедентні» військові сили. Сайт The Hill наприкінці минуло тижня наголосив, що посилення побринькування Росією шаблючкою у Східній Європі та Арктиці поставило адміністрацію президента США Джо Байдена у підвищений стан. Сайт The Hill написав, що впродовж останніх двох тижнів Москва тестувала Вашингтон та його союзників на землі, в повітрі та морі через накопичення військової техніки на сході України, проведення військових польотів неподалік авіапростору  Аляски та роботу підводних човнів у Арктиці. Речник відомства оборони США Джон Кірбі сказав у минулого тижня, що США «дуже, дуже серйозно» ставляться до загрози з боку Росії. На початку цього тижня віце-шеф Міністерства закордонних справ Росії – Сєрґєй Рябков передав агенству Інтерфакс, що Росія та США зберігають зв’язок на найвищому рівні, а це спричинене становищем в Україні, і Москва буцімто запевнила Вашингтон, що причин до занепокоєння немає.

Доктор Єжи Тарґальський в інтерв’ю Польському радіо 24 звертає увагу на те, що Росія також у стані розладу зберігає свої агресивні наміри.

«Держава у розладі може бути агресивною і часто є агресивною. Росія агресивна за своєю природою, а її внутрішній стан на такі наміри не впливає. Росія завжди агресивна. Це  ж Росія почала війну на Донбасі».

Однак польський політолог останні повідомлення у пресі про зростання напруги на українсько-російському кордоні на окупованих Росією українських територіях розглядає як елемент дипломатичної гри. Російський «Коммєрсант» написав, що на окупованих українських землях може спалахнути потужний конфлікт.

«Чергові оголошення, що незабаром спалахне війна тощо, є елементом політики, яку веде Росія. Маємо нову владу у Вашингтоні, і Росія, звісно, проводить тестування, як США відреагують на зростання напруги. Це одне питання. Друге питання – це спроба, як звичайно, забити клин між США та Німеччиною, тому що Росія занепокоєна свого роду порозумінням, чи радше прямуванням до американсько-німецького порозуміння, і Москва, зловживаючи становищем в Україні, намагається забити цей клин, бо німці вважають, що Україна повинна поступитися і підпорядкуватися Росії, а США навпаки – Вашингтон вважає, що треба підтримати Україну, коли йдеться про збереження суверенітету та територіальної цілісності.

На думку доктора Тарґальського, США, відповідно, відповідають на російські провокації по відношенню до України та Заходу.

«Тому США відповіли правильно, коли йдеться про ставлення армії у стан готовності. Окрім цього, цього року будуть проведені військові навчання на території України. Побачимо, котрі держави-члени НАТО братимуть участь у цих навчаннях. Однак, треба сказати, що це правильний сигнал у відповідь Росії, що агресія не пройде. Саме про це йдеться: показати, що буде, якщо Росія вторгнеться. Зате Росія хоче побачити, що відбудеться, якщо Росія погрожуватиме атакою».

Польський політолог вважає, що попри останні провокативні дії на сході України та українсько-російському кордоні, Росія повномасштабно не вторгнеться в Україну.

«Жодного вторгнення, звісно, не буде, це елемент ведення політики. США реагують відповідно у військовому контексті, а Німеччина вдає, що нічого не відбувається і заявляє про необхідність поступок з боку України, тож нещодавно відбулися переговори Меркель, Макрона і Путіна у справі України за відсутності України».

Д-р Єжи Тарґальський наголошує, що Москва весь час намагається розбити єдність НАТО у справі України.

«Маємо справу із тріщиною в НАТО, бо помітна основна різниця у підходах до російсько-українського конфлікту між американсько-британською політикою та політикою німецько-французькою. І, саме Росія зацікавлена такою тріщиною, бо хоче довести до ситуації, де Німеччина спиратиметься на Росію, а водночас відходитиме від США. Москва весь час намагається забивати клин. Нагадую, що Кремль грає на зростання напруги навколо Норд Стрім 2, бо буцімто якийсь човен не дозволяє йому прокласти трубу. Це показує, чому Росія не здатна самотужки завершити Норд Стрім 2. Росія не знає, як це зробити. Західні концерни відступили від будівництва цієї труби, а технологічно – справа складна. Росія не вміє цього зробити, отже, намагається якось свою недолугість пояснити, а при нагоді можна посилити напругу і вимагати чогось за своєрідне заспокоєння, чи нормалізацію.

Таке становище склалося зараз, а не, як всі здебільшого передбачають, вже незабаром побачимо війну».

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг запевнив, що ця організація послідовно і непохитно підтримуватиме Україну у її конфлікті з Російською Федерацією.

Андрій Рибалт