Рада звільнила всю ЦВК

Рада звільнила всю ЦВК

Верховна Рада достроково звільнила всіх членів Центральної виборчої комісії, за проект постанови №2127 проголосував 341 депутат. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Українська правда.

Джерело: засідання Верховної Ради 9 скликання.

Проти глосував 41 депутат, утрималися 2 нардепи. 

Представник президента у парламенті Руслан Стефанчук перед голосуванням відзначив, що звільнення всіх членів ЦВК відбувається “за вмотивованим поданням президента”.

Заступник голови комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Аліна Загоруйко повідомила, що комітет підтримав дострокове припинення повноважень усього складу ЦВК. 

 

Звільнили:

– Басалаєву Аллу Валентинівну,

– Бернацьку Наталію Іларіонівну,

– Вербенського Михайла Георгійовича,

– Діденка Олега Миколайовича,

– Євстігнєєва Андрія Сергійовича,

– Єфремову Ірину Олексіївну,

– Желтову Ольгу Миколаївну,

– Конопольського Олега Миколайовича,

– Кустову Світлану Миколаївну,

– Лотюк Ольгу Степанівну,

– Махніцьку Катерину Григорівну,

– Плукаря Віталія Володимировича,

– Радченка Євгенія Володимировича,

– Сліпачук Тетяну Володимирівну,

– Шипілова Леонтія Миколайовича,

– Юзькову Тетяну Леонідівну.

Представник “Європейської солідарності” Артур Герасимов заявив, що ЦВК обирається на 7 років, а вибори, проведені у 2019 році визнали міжнародні організації.

“Завжди, коли робиться така політична розправа, запрошуються члени ЦВК”, – обурився він.

Депутат від “Голосу” Сергій Рахманін також заявив, що варто було б запросити і заслухати голову ЦВК. Він також зазначив, що кожен президент України приходить і міняє людей, а не правила.

Альона Шкрум із “Батьківщини” заявила, що потрібен новий закон про ЦВК – і він уже чекає декілька років на розгляд, бо чинний суперечить закону про державну службу.

Депутат від “Опозиційної платформи – За життя” Нестор Шуфрич сказав: “Давай, до свіданья етот состав ЦИКа і ласкаво просимо новий склад ЦВК”.