Рашисти заблокували всі виїзди з Херсонщини, окрім дороги в окупований Крим
Херсонська обласна державна адміністрація Foto: wikipedia.org/Павло Подобєд/Public Domain

Рашисти заблокували всі виїзди з Херсонщини, окрім дороги в окупований Крим

Речник оперативного командування «Південь» додав, що в Херсоні збільшено кількість патрулів та блокпостів. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Російські війська заблокували всі виїзди з окупованої Херсонської області, за винятком тих, що ведуть до Криму, повідомив речник оперативного командування «Південь» Владислав Назаров, якого цитує «Українська правда».

«Не маючи інших варіантів боротьби, окупанти заблокували виїзд з Херсонщини до підконтрольних українській владі територій та намагаються спрямувати всіх охочих виїхати – в Крим, як єдиний можливий напрямок», – заявив Владислав Назаров.

Речник оперативного командування «Південь» додав, що в Херсоні збільшено кількість патрулів та блокпостів. Проте, попри тиск у четвер мешканці святкували День вишиванки.

Сайт Kyiv Independent повідомив у Twitter, що самопроголошений губернатор Херсонської області Володимир Сальдо під час першої зустрічі з російськими колаборантами заявив, що «Херсон незабаром стане частиною Росії». Він також наголосив, що новий план бюджету Херсонської області вже прийнято в рублях.

10 квітня Генштаб Збройних сил України повідомив, що в Новій Каховці на Херсонщині рашисти друкують агітматеріали для проведення так званого референдуму про створення самопроголошеної «Херсонської народної республіки». Українська влада та військові повідомили, що «голосування» в Херсонській області може відбутися наприкінці квітня або на початку травня. 9 травня заступник міністра оборони України Ганна Маляр повідомила, що через ефективні дії української армії та спецслужб рашисти досі не змогли провести так званий референдум.

Херсон – єдиний обласний центр, який з 24 лютого захопили окупанти.

PAP/Д.Ю.