Разумков проти ініціативи референдуму по Криму і Донбасу
LIGA.net

Разумков проти ініціативи референдуму по Криму і Донбасу

Спікер Ради розкритикував ідею Леоніда Кравчука. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на ZN,UA.

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков не бачить потреби проводити всеукраїнський референдум з питання окупованих територій Донбасу і Криму. Про це він заявив у понеділок, коментуючи відповідну пропозицію голови України в контактній групі з врегулювання конфлікту на Донбасі Леоніда Кравчука.

«При всій повазі до Леоніда Макаровича, але я не думаю, що потрібно проводити референдум з цього питання, тому що Крим і окремі райони Донецької і Луганської областей – це на 100% території України, і рано чи пізно вони повернуться. Ми всі знаємо, скільки коштує референдум, не думаю, що нам потрібно проводити його. Нам є на що витратити ці кошти», – сказав він на брифінгу в Києві.

Днем раніше Кравчук запропонував застосувати новий закон про референдум, винісши на нього питання про окуповані території. Він вважає, що саме українці повинні вирішити, «як має бути організоване життя в тих регіонах, які сьогодні не контролюються Києвом, але є українськими територіями».

Як повідомляло ZN.UA, автори законопроекту про референдум, який вже підтримала Верховна Рада, пропонують виносити на всенародне голосування «питання загальнодержавного значення». Однак чіткого і однозначного визначення, що це таке, в тексті документа немає. Детальніше про те, в чому небезпека законопроекту читайте в статті Сергія Рахманіна