РФ відправляє бойовиків із окупованого Донбасу в Білорусь
Російські війська – “зелені чоловічки” – Крим – 2014р. Shutterstock.com/ photo.ua

РФ відправляє бойовиків із окупованого Донбасу в Білорусь

«На кордон Російської Федерації та Білорусі вирушили три автобуси з “добровольцями” з частин Донецької та Луганської областей, що непідконтрольні Києву», – зазначили активісти зі Східної правозахисної групи. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

На непідконтрольних Києву територіях Донбасу триває набір «добровольців». Пункт дислокації розташований на кордоні з Росією та Білоруссю, частина призовників стверджує, що вони їдуть до Білорусі, – стверджують громадські активісти зі Східної правозахисної групи, яких цитує Радіо Свобода.

Українська редакція Радіо Свобода посилається, серед іншого, на запис директорки цієї організації Віри Ястребової, опублікований у Facebook ще 6 серпня.
«Наші джерела в непідконтрольних Києву частинах Донецької та Луганської областей повідомляють, що вже два тижні окупаційна адміністрація Росії в республіках збирає контингент для участі в акціях за межами України», – написала Ястребова.

Як повідомляють джерела, новобранці говорили про дислокацію біля кордону між Росією та Білоруссю. Вона додала, що вербування здійснює бригада Призрак та місцеві військові комісаріати, а новобранцям пропонують 30 тис. рублів (400 доларів) плюс добові та витрати на відрядження.

17 серпня Східна правозахисна група написала, що «на кордон Російської Федерації та Білорусі вирушили три автобуси з “добровольцями” з частин Донецької та Луганської областей, що непідконтрольні Києву. Два автобуси виїхали через прикордонний перехід Ізварине, третій виїхав з міста Антрацит і прямував через місто Новошахтинськ Ростовської області».

Представник омбудсмена України в Донецькій і Луганській областях Павло Лисянський після розмови з Вірою Ястребовою розповів про вантажівки з людьми, які на одній із зупинок повідомили, що їдуть у Білорусь.

«Для чого не потрібно? Ви ж пам’ятаєте головне гасло Путіна і всієї російської дипломатії: “нас там немає”», – додав він.

У Білорусі вже понад два тижні відбуваються акції протесту проти фальсифікацій виборів, які, за офіційними результатами, виграв Лукашенка.

РАР/Л.І.