Рішення суду стосовно Навального в ЄС визнали неприйнятним
Прапор Європейського Союзу pixabay.com/S. Hermann & F. Richter

Рішення суду стосовно Навального в ЄС визнали неприйнятним

В оприлюдненій заяві немає згадки про можливі санкції стосовно Росії. За неофіційною інформацією, проти були Німеччина та Франція. Про це повідомляє Upmp.news посиланням на Польське радіо.

Європейський Союз засуджує рішення російської влади у справі Алєксєя Навального і вважає його неприйнятним, позаяк воно є політично мотивованим і суперечить міжнародним зобов’язанням Росії у сфері прав людини, – мовиться в оприлюдненій 3 лютого заяві.

«Європейський Союз послідовно закликає російську владу дотримуватися національних та міжнародних зобов’язань у сфері поваги до прав людини та їх гарантування і рівності перед законом, в тому числі права на чесний судовий розгляд», – йдеться в заяві, яку від імені Євроспільноти оприлюднив очільник дипломатії ЄС Жозеп Боррель.

«ЄС поновлює свій заклик до негайного і безумовного звільнення Навального, а також усіх громадян і журналістів, яких затримано за користування правом на мирні зібрання та свободу слова. Ці події підтверджують постійну негативну модель обмежування простору для опозиції, громадянського суспільства та незалежних голосів у Російській Федерації», – мовиться в повідомленні.

Проте, в документі немає згадки про можливі санкції проти Росії, незважаючи на те, що ця тема з’явилася у розмовах між країнами ЄС у Брюсселі. За неофіційною інформацією Польського пресового агентства, проти застосування цього слова в заяві були, зокрема, Німеччина та Франція.

ЄС нагадав, що Європейський суд прав людини вже в рішенні 2017 року визнав засудження Навального нав’язаним і явно невиправданим.

Справою засудження Навального міністри євросоюзних країн мають займатися на найближчому засіданні Ради закордонних справ ЄС.

PAP/Н.Б.