російські окупанти ґвалтують жінок і дітей
Знищений Гостомель, 06.04.2022р. орда російських орків нищить все, що зустріне на своїй дорозі EPA/OLEG PETRASYUK

російські окупанти ґвалтують жінок і дітей

російські кати використовують зґвалтування як елемент тортур і залякування місцевої громади. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Почесна посол Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні Марія Єфросиніна закликала постраждалих від насильства звертатися до поліції або на спеціальну гарячу лінію та повідомляти про випадки насильства та зґвалтування з боку російських окупантів.

Як інформують українські ЗМІ, до правоохоронних органів дедалі частіше надходять повідомлення про випадки насильства над жінками, дівчатами та юнаками. У зв’язку з цією ситуацією Марія Єфросиніна закликає постраждалих не боятися і повідомляти про кожен випадок.

«Нехай люди повідомляють про такі випадки, нехай говорять про зґвалтування та знущання. Насправді, я навіть не можу назвати ці випадки зґвалтуванням. На жаль, це щось нелюдське, що буває і з жінками, і з дівчатками, і з маленькими хлопчиками», – сказала Єфросиніна. За її словами, дії російських військових є особливо жорстокими.

Посол Фонду ООН наголосила, що наразі надати психологічну підтримку постраждалим важко, оскільки через поранення російських військових вони потребують в першу чергу безпосередньої медичної допомоги. Єфросиніна додала, що кожна заявка, яка потрапляє до очолюваного нею фонду, детально аналізується.

За словами українських прокурорів, російські катувальники залякують потерпілих, що згодом ускладнює розслідування. Наразі в Гостомелі розкрито 10 зґвалтувань українок, у Херсоні – 11.

Представники прокуратури пояснюють, що в багатьох випадках зловмисники протягом кількох днів знущалися над жінками, які потім були вбиті. На думку незалежних коментаторів, російські військові використовують зґвалтування як елемент тортур і залякування місцевої громади.

IAR/Л.І.