Росія обмежує транзит газу через Польщу, Україну та Словаччину
ілюстраційне фото Foto: youtube/screen

Росія обмежує транзит газу через Польщу, Україну та Словаччину

Від початку 2022 року, транзит російського газу через Україну та Словаччину зменшився втричі. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Росія скоротила транзит газу трубопроводами через Україну та Словаччину на 25 відсотків, – повідомляють російські ЗМІ. Уже два тижні Москва не використовує польського відрізка газопроводу Ямал. На думку деяких західних аналітиків, саме таким способом російська влада хоче змусити Євросоюз погодитися на запуск другої гілки газопроводу «Північний потік».

Агентство «РИА Новости» зазначає, що обсяги постачання газу з України до Словаччини зменшуються протягом останніх трьох днів. Ще у перший день 2022 року через трубопровід проходило понад 35 мільйонів кубометрів палива на добу. З понеділка кількість переданого газу зменшилася на 10 млн кубометрів.

Російські ЗМІ нагадують, що з 21 грудня «Ґазпром» не зарезервував пропускної спроможності газопроводу «Ямал-Європа», що проходить через Польщу.
На думку західних, у тому числі польських експертів, дії російського концерну мають змусити Євросоюз погодитися на запуск газопроводу Північний потік-2.
Деякі політики Євросоюзу вже кілька місяців б’ють на сполох, що Москва несе відповідальність за різке зростання цін газу на європейській біржі.

IAR/Л.І.