Росія знищує кримських татар
Прапор кримських татар shutterstock.com

Росія знищує кримських татар

Кремль переслідує татарську громаду на півострові Крим, оскільки вона не прийняла російську анексію. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Російська прокуратура хоче відправити до таборів вісьмох кримських татар. Чоловіків звинуватили у приналежності до терористичної організації. Російський «Меморіал» визнав обвинувачених політичними в’язнями.

Як нагадує Радіо Свобода, заборонена в Росії Ісламська партія визволення «Хізб ут-Тахрір» легально діє в інших країнах і не розглядається як терористична організація. 
Популярну серед кримських татар партію «Хізб ут-Тахрір» Кремль заборонив після того, як в 2014 році Росія загарбала український Крим.

Протягом шести років російські правоохоронні органи затримали понад сотню татар, звинувачуючи їх у терористичній діяльності на півострові.
За повідомленням Радіо Свобода, ще восьмеро обвинувачених чекають на вирок. Прокурор вимагав покарання від 15 до 21 років у таборі.

За словами обвинувачів, окрім того, що затримані брали участь у терористичній організації, чоловіки мали намір владу збройними методами в анексованому Росією Криму.

За словами російських правозахисників, татарську громаду на півострові переслідують, оскільки вона не прийняла російську анексію.

IAR/Л.І.