Росіяни вкрали 500 тис. тонн українського зерна і хотіли його продати в Єгипті та Лівані
До початку повномасштабного наступу Росії 24 лютого Україна експортувала 5 млн тонн зернових на місяць pixabay.com/CCO/Free-Photos

Росіяни вкрали 500 тис. тонн українського зерна і хотіли його продати в Єгипті та Лівані

Заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький повідомляє, що росіяни незаконно вивезли майже 500 тис. тонн зерна з окупованих територій України. За його словами, викрадене зерно відправляється в Росію або безпосередньо, або через контрольований окупантами український Крим. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький в ефірі державного телебачення повідомив, що окупанти вкрали майже півмільйона тонн зерна. «Ми маємо докази того, що крадіжки відбуваються на всіх тимчасово окупованих територіях, у Херсонській, Запорізькій, Луганській, Донецькій та Харківській областях», – наголосив він.

Тарас Висоцький попередив, що зерно, зібране під час наступних жнив, також може потрапити в руки росіян. «Сподіваємося, що до початку жнив у південних областях, які розпочнуться вже найближчими тижнями, ми зможемо виграти і повернути ці території», – підкреслив заступник міністра.

За даними українського уряду, росіяни хотіли продати вкрадене з України зерно в Єгипті та Лівані, але влада цих країн не погодилася на це. Російське судно, яке, ймовірно, перевозило вкрадене українське зерно, увійшло в порт Латакія в Сирії, – повідомляє CNN TV у неділю.

Заступник міністра аграрної політики та продовольства наголосив, що Україна співпрацює з ООН, Європейським Союзом, США, Великою Британією та країнами-імпортерами зерна задля відновлення експорту української продовольчої продукції.

Українські порти заблоковані з початку російського вторгнення в Україну, наразі в силосах зберігається понад 20 мільйонів тонн зерна. До 24 лютого Україна експортувала 5 млн тонн зернових на місяць. На українське сільське господарство припадало 12 відсотків світового виробництва пшениці, 15 відсотків виробництва кукурудзи та половина світового виробництва соняшникової олії.

РАР/Л.І.