«Rzeczpospolita»: Що далі з Маріуполем?
Президент Франції Емманюель Макрон розмовляє з президентом України Володимиром Зеленським під час пресконференції в Києві 16.06.2022 PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO

«Rzeczpospolita»: Що далі з Маріуполем?

Європа на боці України, вважають лідери країн ЄС. Однак невідомо, чи буде цього достатньо, щоб перемогти Росію, ставить запитання видання «Rzeczpospolita». Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Зараз Маріуполь знаходиться в руках Кремля, в ньому відбувається прискорена і жорстока русифікація, нагадує видання «Rzeczpospolita». Українські війська контролюють територію за десятки кілометрів від цього портового міста.

Щоб повернути свої землі, зробити Маріуполь вільним і мирним містом, Україні довелося б отримати велику військову підтримку від західних союзників, переконує читачів видання. Попередня підтримка занадто слабка і занадто повільна. Особливо українців, на думку видання, розчарувала Німеччина.  

Візит Драґі, Йоханніса, Макрона та Шольца дав українцям надію та гордість за свої дії. Це розпалило інтерес до війни, якою Захід трохи втомився: Захід усе більше приділяє уваги економічним наслідкам війни, а все менше – жертвам і подальшим руйнуванням, читаємо на сторінках «Rzeczpospolita».

Видання також ставить запитання, чи вистачить того, що обіцяли європейські лідери у Києві, щоб українці відвоювали окуповані території? Сумнівно, переконує видання, хоча було б чудово, якби сумніви були безпідставними. Крім того, канцлер Німеччини Олаф Шольц згадав лише про зброю, яку треба використовувати для захисту, а не для того, щоб вигнати росіян з України, підсумовує «Rzeczpospolita».

«Rzeczpospolita»/Д.Н.