Сейм Литви визнав ПВК «Ваґнера» терористичною організацією
Сейм Литви (фото ілюстраційне) MatasLife, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Сейм Литви визнав ПВК «Ваґнера» терористичною організацією

У прийнятому одноголосно документі зазначено, що найманці ПВК «Ваґнера» ​​вчиняють «систематичні, тяжкі злочини агресії — вбивають і катують мирне українське населення, бомблять будинки та інші цивільні об’єкти, що прирівнюється до тероризму». Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Парламент Литви у вівторок визнав російську так звану приватну військову компанію Ваґнера терористичною організацією. У прийнятій одноголосно резолюції зазначено, що члени та найманці ПВК «Ваґнера» становлять загрозу національній та громадській безпеці; литовські депутати також закликали інші країни схвалити подібні рішення.

У прийнятому документі зазначено, що з початку російського вторгнення в Україну в лютому минулого року найманці ПВК «Ваґнера» ​​вчиняють «систематичні, тяжкі злочини агресії — вбивають і катують мирне українське населення, бомблять будинки та інші цивільні об’єкти, що прирівнюється до тероризму».

«Приватна група Ваґнера, заснована Євґєнієм Пріґожиним, бізнесменом, близьким до президента Росії Владіміра Путіна, і проти якої введені санкції Європейського Союзу та Сполучених Штатів за втручання в демократичні процеси в інших країнах та сприяння імперіалістичним амбіціям Кремля, є (…) інструментом влади Росії», — читаємо в резолюції.

У документі наголошується, що «Група Ваґнера» отримує від російського уряду зброю, зокрема ракетні комплекси «Град», танки, бронетехніку, використовує військову інфраструктуру, а її найманців навчає російська військова розвідка.

Також зазначається, що ПВК «Ваґнера» брала участь у захопленні та анексії Криму в 2014 році, брала участь у бойових діях на сході України в 2015 році, а також причетна до злочинної діяльності в Центральноафриканській Республіці, Судані та Малі.

Литовські депутати також вказали в резолюції на необхідність ухвалення закону про запобігання тероризму, який би визначав критерії терористичних організацій. До осіб, причетних до таких організацій, будуть застосовані санкції.

У травні 2022 року Сейм Литви визнав дії Росії в Україні геноцидом, а саму країну державою-спонсором і винуватцем тероризму.

PAP/Т.А.