Сенатор США: Атомна атака рф проти України може втягнути НАТО у війну
орки окупують Чорнобильську АЕС Zuma Press/ FORUM

Сенатор США: Атомна атака рф проти України може втягнути НАТО у війну

Якщо росія використає ядерну зброю в Україні, будь-які радіоактивні опади, які досягають сусідньої країни НАТО, можна вважати нападом на члена Альянсу, – заявив голова Комітету збройних сил Сенату США демократ Джек Рід. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Застосування ядерної зброї в Україні може мати наслідки для країн НАТО і стати причиною вступу в конфлікт з росією, – наголосив голова комітету Сенату США з питань оборони Джек Рід. Це ще один сигнал Заходу до кремля не розглядати ядерний шантаж у відповідь на невдачі під час війни в Україні.

росія вже місяць продовжує вторгнення в Україну. путінські війська окупують, зокрема, два атомні об’єкти – колишню Чорнобильську електростанцію та Запорізьку АЕС. Також кремль погрожує застосуванням зброї масового знищення, про що попереджає і влада Києва.

«Якщо росія використає ядерну зброю в Україні, будь-які радіоактивні опади, які досягають сусідньої країни НАТО, можна вважати нападом на члена Альянсу», – заявив голова Комітету збройних сил Сенату США демократ Джек Рід.

Водночас Рід уточнив, що Сполучені Штати навряд чи будуть самостійно вживати військових дій у разі такого ядерного нападу. На його думку, НАТО має робити це колективно.

Заява американського сенатора стосувалася слів генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберґа. За словами очільника НАТО, застосування хімічної або біологічної зброї в Україні «також може мати трагічні наслідки для членів НАТО».

RadioZET.pl/Insider/Military.com/Л.І.