Сьогодні Україна вшановує пам’ять жертв депортації кримських татар
Фото Укрінформ

Сьогодні Україна вшановує пам’ять жертв депортації кримських татар

Щороку 18 травня в Україні вшановують пам’ять жертв депортації кримськотатарського народу. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на UATV.

Впродовж 18-20 травня 1944 року з Кримського півострова примусово вивезли 191 тисячу людей, майже 8 тисяч з них загинули в дорозі і ще 27 тисяч – за півтора наступні роки. В Україні депортацію кримськотатарського народу визнали геноцидом.

Як і в минулі роки, заплановані пам’ятні заходи, які нині відбудуться із врахуванням карантинних обмежень.

У Канаді, дотримуючись щорічної традиції, з нагоди 76-ї річниці депортації підняли кримськотатарський прапор, повідомили в Посольстві України в цій країні.

“Столиця канадської провінції Манітоба, Вінніпег, до річниці депортації кримських татар підняла кримськотатарський прапор. Його вивісили перед парламентом Манітоби на світанку 17 травня. Він майорітиме до заходу сонця 18 травня, коли Україна відзначатиме День боротьби за права кримськотатарського народу”, – зазначив посол України в Канаді Андрій Шевченко.

“Історична пам’ять дає нам право і можливість боротись за те, щоб таких жахливих сторінок історії більше не було”, – написав у Facebook депутат ВР, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз з нагоди пам’ятної дати.

Нагадаємо, МЗС закликає світ посилити тиск на РФ для звільнення ув’язнених кримськотатарських журналістів.

Раніше повідомлялося, що в окупованому Криму запустили в небо сорокаметровий портрет Йосипа Сталіна. Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров назвав цей вчинок “ударом у кримськотатарське серце, яке кровоточить”.