Суд визнав незаконним арешт картин Порошенка

Суд визнав незаконним арешт картин Порошенка

Київський апеляційний суд скасував арешт картин п’ятого президента Петра Порошенка, визнавши, що у прокуратури не було для цього законних підстав. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на UA.NEWS.

Рішення Київського апеляційного суду опубліковано в реєстрі судових рішень. Арешт на картини, які прокуратура порахувала контрабандою, було накладено для забезпечення їх збереження. Захист колишнього президента в апеляції вказав, що прокурори не надали обґрунтованої підозри у вчиненні злочину, а також немає даних про намір Порошенко продати або подарувати ці картини. В результаті суд встановив, що слідство не отримало дозвіл судді на обшук, під час якого були арештовані картини. Також суд вказав, що прокурорами не була доведена законність арешту майна.

Нагадаємо, 28 травня в Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» прийшли представники Державного бюро розслідувань, щоб заарештувати картини з колекції екс-президента Петра Порошенка, виставка яких відкрилася 26 травня.

22 травня Державне бюро розслідування оприлюднило повістку про виклик екс-президента Петра Порошенка на допит у якості свідка. Справа стосувалась переміщення через митний кордон України 43 картин всесвітньо відомих художників з приховуванням від митного контролю.

Також ДБР відкрило справу через прослуховування розмови п’ятого президента Петра Порошенка з екс-віце-президентом США Джозефом Байденом.

Раніше Офіс генерального прокурора розпочав кримінальне провадження проти Петра Порошенка за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) і ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем).

П’ятий президент України Петро Порошенко не з’явився на допит до Державного бюро розслідувань (ДБР) у справі про контрабанду картин. Лідер «Європейської солідарності» спростовує незаконність ввезення предметів мистецтва і влаштував їх виставку.