У Мінську відбулася понад 200-тисячна демонстранція
Мінськ, 30 серпня, 2020р. PAP/EPA/STRINGER

У Мінську відбулася понад 200-тисячна демонстранція

Демонастрація мала мирний характер. Незалежні білоруські ЗМІ повідомляють, що міліція затримала 125 осіб. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У неділю, 30 серпня, в білоруських містах знову відбулися багатотисячні демонстрації. Протестувальники вимагали відставки президента Аляксандра Лукашенки і розписання повторних виборів. За різними даними, у марші в Мінську взяло участь понад 200 тисяч білорусів.

Протестувальники пройшли головними артеріями міста до Палацу Незалежності, який нині виконує роль президентського палацу. Демонстранти принесли Аляксандру Лукашенці, котрий в неділю святкує 66-ий день народження, подарунки. Це, зокрема, труна, зроблений з картону великий тарган та мініатюра в’язничного автомобіля. ОМОН та міліція, які щільним кордоном охороняють президентський палац, заблокували рух маршу.

Люди у розмові з Польським радіо, наголошували, що попри все будуть продовжувати протести:

«Маю надію, що ми будемо протестувати аж до перемоги. Бо якщо ми піддамося, опустимо руки, розійдемося по хатах, то це все, що ми досі зробили, виявиться без сенсу».

У сьогоднішній демонстрації взяла участь Мария Калєснікова, членкиня президії Координаційної ради, котра має на меті мирне передання влади в Білорусі. Демонатсрація завершилася ввечері і мала мирний характер. Незалежні білоруські ЗМІ повідомляють, що міліція затримала 125 осіб.

IAR/Я.С.