У Польщі дуже мало шкіл з навчанням українською мовою - посол Дещиця

У Польщі дуже мало шкіл з навчанням українською мовою – посол Дещиця

Для громадян України в Польщі потрібно збільшити кількість шкіл з навчанням українською мовою, а також українське телемовлення. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Укрінформ.

Про це в ефірі телеканалу “Дом” заявив посол України в Республіці Польща Андрій Дещиця.

“Наші громадяни можуть відправити своїх дітей у польські школи. Але якщо хочуть, щоб вони вивчали українську мову або культуру, таких шкіл дуже мало, потрібно їх збільшувати. Те ж саме з телебаченням — всього, здається, одна програма на тиждень (українською мовою – ред.), це дуже мало”, — вважає посол.

У цьому контексті він згадав, що у Польщі утворилася нова хвиля еміграції, представники якої випускають українську газету. “Але мені здається, цього замало для такої кількості українців, яка тут перебуває”, – зауважив Дещиця.

За словами дипломата, відчуття комфорту і впевненості українців у Польщі залежить передусім від рівня легальності їх перебування в країні, “бо якщо щось трапилося, можна звернутися до поліції, до консульства”.

Крім того, зауважив Дещиця, це впливає і на медичне обслуговування, що особливо важливо в період пандемії коронавірусу.

“Тут майже всі могли отримати медичну допомогу, якщо хтось захворів… Навіть зараз українці, які перебувають у Польщі, вакциновані або планують вакцинуватися. Тому що підприємства організовують вакцинацію всіх працівників. І в цьому разі не ділять – поляк, українець, білорус… Також наші громадяни можуть зробити щеплення від COVID-19 через сімейного лікаря”, — зазначив посол.

Як повідомлялося, у Польщі легально працюють майже 400 тис. громадян України та навчаються понад 50 тис. студентів. При цьому, за даними Держстату Польщі, в країні мешкає 1,3 млн українців.