У Росії репресії проти незгодних сягають абсурду
Протест проти війни Росії в Україні. Санкт-Петербург PAP/EPA/ANATOLY MALTSEV

У Росії репресії проти незгодних сягають абсурду

За інформацією незалежних ЗМІ, репресії проти невдоволених війною в Росії досягли абсурдного рівня. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Російські незалежні ЗМІ повідомляють, що за будь-який прояв незгоди з політикою Кремля передбачено покарання. Проте частина росіян досі виходить на вулиці з плакатами «Ні війні», а дехто й досі кидає коктейлі молотова у військові мобілізаційні пункти.

У анексованому Росією Криму 27-річний художник Богдан Зіза облив мобілізаційний пункт синьо-жовтою фарбою, а потім кинув у бік будівлі запалену пляшку з коктейлем молотова. Йому загрожує до 15 років позбавлення волі. Подібні заходи раніше відбулися в кількох регіонах Росії.

За даними порталу «Медуза», у список осіб, позначених терміном «іноземний агент», потрапив депутат від Республіки Комі Віктор Воробйов. Політик отримав 25 фунтів стерлінгів на свій рахунок як відшкодування за невикористаний квиток Лондонської залізниці. Мін’юст Росії класифікував ці кошти як «іноземне фінансування».

Російський співак Алішер Морґенштерн має сплатити штраф у 100 тисяч рублів, тобто близько 1500 євро за татуювання з листям канабісу. Правоохоронні органи вирішили, що митець публічно «пропагує наркотики», демонструючи своє тату.

IAR/М.Ш.