У загарбаному Криму РФ оновлює ядерну інфраструктуру
Президент РФ Владімір Путін EPA/MIKHAIL KLIMENTYEV/SPUTNIK/KREMLIN / POOL MANDATORY CREDIT Dostawca: PAP/EPA.

У загарбаному Криму РФ оновлює ядерну інфраструктуру

«На стратегічному рівні цілі Росії щодо України залишаються незмінними і включають (…) запобігання європейському та євроатлантичному розвитку нашої країни», – повідомляє Служба зовнішньої розвідки України. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Росія розмістила в загарбаному Криму 32,5 тис. солдатів та оновлює ядерну інфраструктуру для посилення тиску на міжнародну спільноту, – повідомляє Служба зовнішньої розвідки України у бюлетені, цитованому в понеділок ввечері українськими ЗМІ.

Як писалося в інформаційному бюлетені, опублікованому в неділю на веб-сайті спецслужб, у Криму розміщено сухопутні, морські та повітряні сили чисельністю приблизно 32,5 тис. людей.

«Російська сторона створює умови для розміщення ядерної зброї, її окремих компонентів та носіїв на тимчасово окупованій території Криму, проводить роботи з відновлення об’єктів ядерної інфраструктури, створюючи загрозу національній безпеці України», – йдеться в документі, який цитують українські ЗМІ (Дзеркало тижня та агентство «Інтерфакс» – Україна).

Служба зовнішньої розвідки України також стверджує, що на українському півострові Росія розмістила військові літаки та ракетні кораблі, які можуть нести ракети з ядерною бойовою частиною.

На думку українських служб, ці дії Росії мають на меті дозволити Кремлю посилити тиск на міжнародну спільноту.

Також було оцінено, що ключовою загрозою для України з боку Росії є дестабілізація внутрішньої ситуації в країні, наприклад, шляхом послаблення міжнародної підтримки Києва або економічного тиску, в тому числі пов’язаного з енергетичним сектором.

«На стратегічному рівні цілі Росії щодо України залишаються незмінними і включають (…) запобігання європейському та євроатлантичному розвитку нашої країни», – додано.

PAP/Л.І.